Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyere İlk Adım

Uygulamalı SEO Eğitimi

Hellooo! Bugün sizlere son dönemlerde hızlıca büyüyen dijital kariyer hakkında, Webtures’ ın düzenlediği staj kampından bahsetmek istiyorum.

İlk etapta internetten başvuru yaptıktan sonra gelen maile onay verip ön elemeden geçen 100 kişi arasına girmek gerekiyor. Buradaki en önemli detay bence maili mümkün olduğunca hızlı görüp, hızlı geri dönüş yapmak. Sonrasında süreç başlıyor.

Ön elemeden geçerseniz eğer , size bununla alakalı ikinci bir bilgilendirme maili geliyor. Bu mailde adres, saat, tarih gibi bilgiler bulunmakta.

Şimdi sırada, belirtilen tarihte ve saatte staj kampının olduğu adrese gitmek var. İlk etapta sizi Webtures ‘ ın sıcak ekibi karşılıyor. Gerekli sunumlar ve bilgilendirmeler yapıldıktan sonra katılan 100 aday aynı anda uygulama sürecine giriyor. İki adet online test ve proje simülasyonu sonrası değerlendirmeler yapılıyor. Sonucunuza göre ekibe katılmaya hak kazanıyorsunuz.

Pekiiiiii, kampta verilen eğitimler neler içeriyor? Bize ne katıyor bu eğitimler ?

Şöyle söyleyeyim, ilk başta SEO bilginiz sıfır geldiyseniz bu staj kampına, çıkarken başlangıç seviyesinde bir SEO bilginiz oluyor. Gerçekten dolu dolu geçen bu günün sonunda, kendinizi dijital dünyanın arka planında dönen planlama ve optimize etme konularında bilgi sahibi olmuş bulacağınıza garanti verebilirim.

SEO başta çok kolay gözükse de işin içine girdikçe aslında ne kadar büyük bir okyanusta olduğunuzu görüyorsunuz. Dijital dünyaya şöyle bir baktığımız zaman gördüğümüz şey, herkesin bir popüler olma çabası ve bu konuda mevcut olan rekabetler. SEO bilgisi olmayan insanlar, tanınma oranı düşük olduğu için neler yaparak tanınabilirliklerini arttıracaklarını da bilmiyorlar haliyle. Bu noktada dijital ajanslarla yapılan iş birlikleri devreye giriyor. Eğer SEO bilginiz az da olsa varsa, işiniz kolaylaşmaya başlıyor. En azından ezbere gitmek yerine analitik düşünerek hareket edebiliyorsunuz.

Webtures Staj Kampı’nda amaçlanan olay da bu aslında. Dijitalde bir kariyer planınız varsa, Webtures bu koca okyanusta yönünüzü bulmanızı sağlayan bir pusula görevi görüyor size verdiği eğitimle birlikte. İnternetten ajansın başvuru ilanlarını takip edip bir sonraki eğitimde siz de yer alabilirsiniz. İnanın, bu gerçekten sizin için bulunmaz bir deneyim olacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir