webtures-staj-kampi-nedir
webtures staj kampı nedir ?

Webtures Staj Kampı Nedir ?

Webtures staj kampı, kendini geliştirmek, kariyer yapmak isteyen veya SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Alanında bilgi sahibi olmak isteyenler için sağlanan bir projedir.

Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabını tam olarak evet demek yanlış olur çünkü staj kampında kendinizi ne kadar gösterirseniz kariyer yapma şansınızı o kadar arttırırsınız. Kendinizi göstermelisiniz çünkü sizin istediğinizi isteyen 100 kişi ile bir nevi yarış içerisindesiniz farklı olmalısınız.

Webtures Staj Kampına Neden Katılmalıyım ?

Bu proje içerisinde kendinize SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda bilgilerinizi tazeleyebilir ve geliştirebilirsiniz . Ayrıca bu konu hakkında bilgi sahibi olan bir çok kişi ile bilgi alış-verişi yapabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı içeriği nedir ?

Giriş Kısmı

Webtures staj kampında ilk olarak Webtures’in kurucusu olan Kaan Gülten‘in açılış konuşması ile başlayan tanışma faslı mevcut. Bu kısımda Kaan Gülten kendisinden ve kurcusu olduğu Webtures firması hakkında bilgi paylaşımı yapmakta.

Teknik Eğitim Kısmı

Bu alanda ise Webtures tarafından yetkilendirilen SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı görevlilerin giriş seviye eğitimi bulunmakta. Size bilgi paylaşımı yaparken ayrıca Sektörde karşılaşabileceğiniz yanlış bilgiler hakkında uyarılar ve öneriler yapmakta.

Mülakat (Uygulama) Kısmı

Bu alanda sizin ile birlikte aynı eğitime katılmış kişiler ile bir mülakata girmektesiniz bu mülakatın içeriği ise şöyle;

Hız Testi

İlk olarak teknik eğitimi aldığınızda bir uygulama yardımı ile telefondan herkes ile birlikte hazırlanmış olan 20 soruluk ısınma diyerek tabir edebileceğimiz bir teste katılıyorsunuz. Testin asıl amacı hızınızı ölçmek tepkilerinizi değerlendirmektir.

Teknik Test

Teknik eğitim kısmında gördüklerimizi detaylı şekilde ve ayrıca sizin önceki bilgilerinizi ölçmek amacı ile tekrardan bir test yapmaktasınız. Testte her soru 5 puan olacak şekilde bir çok soru bulunmakta.

İçerik Yazma

İçerik yazma alanında ise size verecekleri anahtar kelime ile ilgili www.webturesstajkampi.com/blog alanında makale yazacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar ise bir makaledeki anahtar kelime oranı tarzında içerik optimizasyonu yapacaksınız. Daha sonrasında yayınladığınız makaleyi “google search console” içerisinden google tarafından index almasını sağlayacaksınız. Google’da anahtar kelimedeki sıralamasına göre puan kazanacaksınız.

Bitiş Kısmı

Artık Kampın sonuna doğru gelmiş bulunmaktasınız bu alanda etrafınızdaki bu iş için kariyer yapmak isteyen kişiler ile birlikte bilgi alış-verişi yapabilirsiniz veya uzmanlara aklınızda kalan soruları sorabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı Bana Ne Kattı ?

Staj kampı bana teknik SEO kısmında bilgilerimi tazeledi ve geliştirdi. Piyasada bulunan yanlış SEO teknikleri hakkında ve benim bildiğim yanlışlar hakkında bilgi sahibi olmamı sağladı. Birçok insan ile kontak kurabilmemi sağladı.

Webtures Staj Kampından Kareler

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir