İnternet üzerinde gezinirken bir reklam ya da girilen bir içerik ile bu etkinliğin haberdarı oldum. Ve daha önceden kitaplarını okuduğum biri olan Kaan Gülten, kendi şirketi olan Webtures’da bir staj kampı başlattığını okudum. Kendim daha önceki projelerde ufaktan da olsa bir ön bilgim olan seo konusunu işin ehlinden dinleme ve deneyimleme imkanı için çok heyecanlandım.

Staj Kampı Nedir ?

Bu staj kampı Türkiye’de gelişmeye başlayan seo ve dijital pazarlama farklılığı ile insanları bilgilendiren bir eğitim olup, geçirilen keyifli zamanın sonunda ise kariyer imkanlarının sunulduğu bir yeni nesil etkinlik. Bu eğitim süreci dahil yapılan bu etkinlik bir staj başvurusu dışında sanki bir konferans ve meetup havasında gelişti. Bu kamp başvurusu için sadece seo ile ilgilenenler değil, genel olarak bu konu ile ilgilenen veya yazılıma start up’a merak salan herkes kendi çapında ilgilenenler dahil herkesi kendine bağlayacak havada gelişti

Kaan Gülten'in Sunumu
Kaan Gülten’in Sunumu

Staj Kampının İlerleyişi Nasıl Oldu ?

İlk olarak kamp sabah 10’da başladı ve genel bir sohbet havasında bir tanışma oldu ve içeride işlerinin nasıl ilerlediği ve nasıl bu günlere gelindiği konuşuldu. Daha sonra ise ön bilgi oluşturucak olan ortalama 45 dakikalık bir sunum oldu. Bunlar yaşanırken Kaan Beyin samimi davranışları ile daha sunumların başında dikkatleri toplayabildi. Bu egitici sunumun sonunda ise kısa bir oyun ile stres atıldı ve mola verildi. Bundan sonraki durumda ise işin ciddi kısmı başlıyordu. Moladan sonra önce 15 dakika süren bir test olduk. Bunun ardından ise şu an size yazdığım makaleyi yazarak bu makale üzerine seo çalışması yaptık ve bu bize aktif öğrenmeye olanak sağladı.

Günün Sonunda Durumlar Nasıl ?

Hem yeni insanlarla tanışıp, hem profesyonel insanlara sorular sorarak ve üstüne bir seo çalışması yaparak bir gün nasıl dolu geçer sorusuna cevap verir biçimde bir etkinlik oldu. Bir dahaki senelere tekrar etmesi gereken ve seo ile ilgilenen herkesin bir defa bile olsa gelmesi gereken bir etkinlik. Tüm emeği geçenlere bu dolu gün içi teşekkürler.

Webtures Staj Kampı Seo Çalışması
webtures staj kampi

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir