Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Fırsatı

Webtures her yıl düzenlediği günü birlik bir kamp ile stajyerlerini belirlerken, aynı zamanda bünyesinde stajyer olmak için bu kampa katılan üniversite öğrencisi ya da mezun arkadaşları “SEO” hakkında bilinçlendirip bu sektöre temel atmalarını sağlıyor. Peki bu günü birlik kampın içeriği ne?

Bu yıl katılmaya fırsat bulduğum katılımcı kontenjanı 100 kişi ile sınırlı olan ‘Webtures Staj Kampı 2019’ içeriği hakkında deneyimlerimi paylaşmak ve içeriği hakkında ufak bilgiler vermek istiyorum. Bu yıl Türk Telekom Santral’de düzenlenen bu kamp 10:00-16:00 arasında gerçekleşiyor. İlk oturumda şirket amaçları, değerleri ve SEO hakkında teknik bilgileri içeren bir seminer gerçekleşiyor.Katılımcıları bulundukları ortam hakkında bilinçlendirmek amaçlanıyor. Daha sonra katılımcıları biraz eğlendirmek, aynı zamanda stres anında soğukkanlılık becerisi ve hız kabiliyetlerini değerlendirmek adına eğlenceli ve sıcak sohbet havasında online bir test yapılıyor. İkinci oturumda ise verilen seminerdeki konuları içeren bir bilgi testi yapılıyor. Katılımcılar öğrendiklerini pekiştirirken şirket de katılımcıların öğrenebilme becerisini, bulunduğu ortamı ciddiye alma dikkat kabiliyetini ölçmüş oluyor.Bu kısa sınav sonrasında katılımcılardan kamp sırasında öğrendiklerini uygulayabileceği ve becerilerini kanıtlayabileceği bir uygulama fırsatı sunuyor. Bu uygulama gün içerisinde öğrendikleri SEO hizmetlerini kapsıyor. Katılımcılara bir anahtar kelime dizisi veriliyor ve bunun altında bir içerik üretip Google’da en iyi SEO hizmeti vermeleri amaçlanıyor.Kamp sonrası şirket gün boyunca yapılan kısa testler ve uygulamayı baz alarak bünyesine en uygun stajyerleri alıyor.

Bu kamp ile bitlikte 100 kişi arasından seçilen stajyerler kariyerlerinde bir adım atmış, Webtures şirketi ise bünyesine aldığı stajyerleri kriterlerine uygun bir şekilde seçmiş oluyor. Stajyer olarak seçilmeyen adaylar da çok güzel bir deneyim yaşamış oluyor. Bu faydalı projeden Webtures’i yakından tanımış, ileride kariyerine burada devam edebilme fikri kazanmış ,SEO hakkında bilinçlenmiş ve belki de ilk SEO uygulamasını burada geliştirmiş oluyor. 🙂

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir