“Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer” Deneyimim

Sevgili takipçilerim, bir başka kariyer etkinliğiyle sizleri yeniden selamlıyorum! Uzun zaman önce size başvuru sürecinden bahsettiğim Webtures Staj Kampı’na geçen perşembe günü kabul edildiğimi öğrendim. Açıkçası SEO alanıyla ilgili tecrübemin olmaması, beni biraz ürkütmüştü. Kamp 100 kişinin bir araya gelip bir staj imkanı için yarışacakları bir workshop tadında geçeceğini düşünmüştüm. Yine de bu 100 kişiden biri olarak Staj Kampı’nda yer almak bile süper bir duyguydu diyebilirim. Nitekim, güzel ve verimli geçen bir günün ardından sizlerle de deneyim ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Üzerine konuşmak istediğim o kadar çok şey var ki bugünkü deneyimimi farklı açılardan ele almak istiyorum. Umarım seneye kampa başvuru yapmayı düşünenler için güzel bir bilgi kaynağı sağlayabilirim.

Öncelikle Webtures’tan ve ne yaptıklarından biraz bahsedeyim. Webtures, 2011 senesinde kurulan, Türkiye merkezli bir SEO ajansı. 8 senedir durmaksızın gelişmekte olduğu apaçık olan Webtures, İrlanda’daki şubesiyle birlikte SEO ve dijital pazarlama alanlarında hizmet vermeye devam ediyor. Hangi markalarla çalıştıklarını bilmesem de, sayısının hiç de az olmadığı tahmin edilebilir. Ayrıca aramızda kalsın, sunumların birinde Kiğılı markasının e-ticarete atılma aşamasının bizzat kendileri tarafından üstlendiği söylendi.

Bahsetmek istediğim ilk konu öğrenci yelpazesinin genişliği. Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerle tanışıp kendimi sınamak, çoğu kariyer etkinliğinde karşılaşamadığımız bir fırsat. Önceden bahsettiğim okul etkinliklerinden hatırlayacaksınız, lokal kamplara çoğu öğrenci İTÜ, Boğaziçi ya da İstanbul’daki diğer üniversitelerden katılıyordu. Ayrıca bir kariyer etkinliğinde yarış ve ödül sistemini deneyimleme şansı da bulamamıştım. Fakat Webtures, okul kulüplerinin aksine, daha kapsamlı ve geniş bir ağda öğrenci kapasitesine erişebildiği için, öğrenci çeşitliliği epey keyif vericiydi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir