Başta arama motoru optimizasyonu olmak üzere pek çok dijital pazarlama alanıyla ilgilenen medya ajansı Webtures‘in üniversite öğrencilerine yönelik Staj Kampı etkinliğine katıldık. Yapılan bu etkinlik gün boyu sürdü ve bizlere pek çok şey kattı.

webtures ile dijital kariyer günümüz nasıl geçti

Webtures İle Dijitalde Kariyer Etkinliğimiz Nasıl Geçti?

Dijital medyanın günümüzde ne kadar önemli olduğunun farkında olan Webtures bu etkinlikte bizlere pek çok alanda farkındalık yaratmayı amaçlayan çalışmalar yaptı. Öncelikli olarak Kaan Bey yaptığı sunumda şirketin çalışma ortamından ve temel seo bilgilerinden bahsetti.

temel seo bilgileri ve staj kampının hazırlanması
Staj kampında çalışma yapılan alan

İş hayatında en önemli konu olan deneyimin öğrencilik hayatında kazanılması gerektiğini belirten Kaan Gülten staj kampının bu yüzden hazırlandığını ve edindikleri tecrübeleri yeni nesillere aktarmak istediğinden bahsetti.

Staj Kampı Bize Ne Kattı

webtures çalışma ortamı

Arama motoru tekniklerinin yanı sıra internet üzerinde yapılan çalışmaların ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren bu etkinlikte en işlek caddede bir mağazaya sahip olmaktansa çok gelişmiş bir e-ticaret sitesine sahip olmanın daha işe yarar olduğu vurgulandı.

Bu bilgi bizlerin hayatındaki algıların değişmesini sağladı çünkü en basit ticari olayların bile internetten daha büyük kitlelere ulaşabildiğini görmüş olduk.

Dijtal Kariyer İçin Stajın Önemi

Her ne kadar internet üzerinden yapılan bir medya çalışması olsa da bu konuda deneyim kazanmak için stajın önemli olduğu bir kez daha görünmüş oldu. Dijital kariyerin en üst noktasında olan Webtures bu konuyla ilgili katılımcılara pek yararlı bilgiler sağladı.

Staj Kampında Stajer Seçimi Neye Göre Yapıldı

Staj kampında dijital pazarlama üzerine çalışan öğrenciler

Webtures yapmış olduğu sunumun ardından adayları birkaç sınava tabii tuttu. Bu sınavın içerisinde sosyal medya pazarlaması ve içerik hazırlama başta olmak üzere genel bir dijital pazarlama çalışması yapılması istendi. Bu etkinliğe katılan öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar staj kampı boyunca sürdü ve etkinlikten sonra değerlendirilmek üzere kaydedildi.

Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre etkinlik bitiminden iki ya da üç gün sonra değerlendirmeler tamamlanmış olup adaylarla iletişime geçilecekti.

Dijital Medya Ajansı Webtures’in İlgilendiği Alanlar

Dijital Medya Ajansı Webtures'in İlgilendiği Alanlar

Webtures öncelikle Google arama motoru başta olmak üzere seo çalışmalarına ağırlık verir. Bunun yanı sıra sitenin sosyal medya pazarlaması, içerik kontrolü gibi alanlara da el atar. Pek rahat bir çalışma ortamına sahip olan Webtures‘in çalışanlarına sağladığı olanaklar da epey güzeldir.

Hazırlamış oldukları staj kampı sayfasından öğrencilere ne kadar değer verdiklerini gösteren Webtures kariyer portalı konusunda gelişime katkı sağlamayı amaçladı. Youthall üzerinden başvurup Webtures’i yakından tanımak isteyen öğrenciler Türk Telekom Santral binasında yapılan etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir