Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Bu kampta dijitalde kariyer planlayanlara kapılarımızı açıyoruz.
Dijital Kariyerin Kampı

Webtures tarafından Türk Telekom Santralde organize edilen yeni nesil stajyer alımı dikkatleri üstüne topladı.
Staj kampı olarak adlandırılan bu etkinlik 22 Haziran Cumartesi günü 10.00-16.00 arasında gerçekleştirildi. İlk kez düzenlenen ve çeşitli üniversitelerden yoğun ilgi ve katılım gören staj kampı dijitalde kariyer hedefi olanlar için büyük bir fırsat yarattı.Aynı zamanda bu kamp sayesinde SEO ve Dijital pazarlama konusunda ilgisi olan öğrenciler konunun uzmanlarından bu sektörü tanıma imkanına sahip oldu.
Youthall ve Webtures kariyer platformuyla duyurusu yapılan etkinlikte öğrencilere basit seviyede SEO eğitimi verildi. Bu eğitimden sonra öğrenciler bilgisayarlarıyla pratik yapma ve feedback alma şansına sahip oldu. Bu nedenle aslında kariyer yolunda nasıl ilerlemesi gerektiğine hala karar veremeyen gençler için bu kampta duraklamak inanılmaz bir fırsattı.

Webtures staj kampı etkinliğini yaparken öğrencilerin yenilikçi ve öğretici bir deneyimle karşılaşmasını amaçladığını belirtiyor.Bu etkinliğe katılan öğrencilerden deneyimlerini paylaşmasını isteyen şirket aldıkları geri bildirimlerle aslında hedefledikleri noktaya ulaştıklarını gözler önüne seriyor.

Katılımcı öğrenciler etkinlikten çok keyif aldıklarını ve gerçekten öğretici bir deneyim elde etme fırsatı yakaladıklarını söylüyor.
İşletme 2. sınıf öğrencisi Bahar’a göre ” Webtures Staj kampı etkinliğini gördüğümde acaba başvurabiliyor muyum? tereddüttü yaşadım. Seo ve dijital pazarlama başlıklarını merak ediyordum ve aslında bu sektörde kariyer düşünmeli miyim şeklinde aklımda sorular vardı.Bu etkinliğe katıldıktan sonra verilen eğitim sayesinde bütün bu soruların cevabını alma imkanım oldu. Aynı zamanda pratik yapma imkanı ve yaparken bize yardımcı olmaları gerçekten bu platforma sempati duymamı sağladı.Bu etkinlikten ayrıldıktan sonra kendimi bu konuda geliştirmek istediğime karar verdim. Üniversite öğrencileri olarak kariyer yolumuzu çizmemize bu tarz kamplar çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Aynı zamanda Webtures’in şirket kültürünü ve imkanlarını da yakından görmemi sağladı.Mezun olduğumda ya da staj dönemimde mutlaka içinde olmak istediğim bir şirket ve alan olduğuna karar verdim.”

Sevgili Webtures‘i bu etkinliği düzenlediği için tebrik ediyoruz.Bunun diğer şirketlere de örnek olmasını diliyoruz.Üniversite öğrencilerinin kariyer adımlarını daha emin atmaları için Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer etkinliğinin seneye daha da iyi olacağına inanıyoruz.

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir