Dijital çağda bulunmamız ve büyük şirketlerin de içerisine dahil olmasıyla büyük bir dijital dönüşüm yaşadığımız bir dönemdeyiz. Dijitale geçebilmek için doğru yatırımlar peşinde olan şirketler ise bu yönde istihdam alanına katkı sağlamaktadır. Webtures bu gerçeği gören ve dijital çağda pazarlama ve markalama alanında dijitalin katkılarını ön görerek yaptığı girişimler doğrultusunda tecrübelerini gençler ile paylaşmak, staj kampı eğitimi ile birlikte dijitalde kariyer sahibi olmalarını sağlamak için düzenledikleri eğitimden başarı elde eden öğrencilere staj fırsatı tanımaktadır.

Webtures , staj kampı kapsamında düzenlediği eğitim aşamasında Seo ve Google’ın nasıl işlediği ile ilgili bilgiler aktarıp katılımcılara hem keyifli zaman hem de keyifli zamanın ardından dijitalle birlikte gelen yeni bir iş kültürünü aktardı, mola bölümünde ise sorulara bolca cevap verildi böylece katılımcılar şirket çalışanlarıyla daha yakın düzeyde bilgi alışverişinde bulunabilir düzeye geldi.

Webtures’ın başlattığı Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer projesinin ardından katılımcılara staj sağlaması ile birlikte dijital çağda dönüşüme katkı sağlayacak yeni yüzlere destek ve tecrübe paylaşımının etkisini yakın zamanda göreceğiz.

Burada iletişim çağında olduğumuz ve iletişimin etkileşime evrilmesi ile başlayan dijitalin öneminin artışı ve hatta geleneksel mecralardan çoğu zaman büyük öneme sahip olmasının önemini dijital dönüşüm adlı yazı ile özetlemek gerekir.Yazıya ulaşabilmek için: https://www.webturesstajkampi.com/blog/dijital-donusum/

Bu bağlamda dijital mecrada satmaya çalıştığımız ya da kullanıcının beğenisine sunduğumuz herhangi bir ürün ya da hizmetin ya da o ürün ve hizmetin içeriğinin yanı sıra eklendiği yerde en iyi derecede ve doğru hamlelerle en ulaşılabilir hale gelmesi de önemli. Postmodern zamanlarda en iyi değil en popüler tercih meselesi haline gelmiştir.İnsanlar için cezbedici olan en yukarıdaki en çok tıklanan olurken bunu belirleyen de seo hizmetlerinin kendisidir. Bu yöntem artık pazarlama ve markalama süreçlerini dijitalde değiştirmiştir. Ürünün nitelikleri kadar ürünün bulunduğu sitenin nicelikleri de önem arz etmektedir, böylece hedef kitleye iyi bir konumlandırma çalışmasından sonra varılabilir. Dijitalden alınan verim elbet geleneksel mecralara da katkı sağlamakta, görünürlüğü dijitalde artan bir şirket aslında bir caddenin en işlek olmayan yerinde ismi bilinir hale geldiği için bilinir duruma gelmektedir.

Özetlemek gerekirse dijital çağın gereksinimlerini, bu mecraya ilgi duyan kişilere tecrübe aktarımı yapması ve staj fırsatı sağlaması bakımından Webtures hem kendi şirketi için kişi kaynağı yaratabilmekte , hem de o kişilere verdiği eğitim sayesinde kaliteli bir ekip yetişmesini sağlayabilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir