Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Ben her üniversite öğrencisi gibi gönüllü yada zorunlu staj yapmak için bir çok web sitesinden ve yüzyüze olmak üzere bir sürü yere başvuru yaptım ama genelinden otomatik mesajlarla gönderilen teşekkür mesajları ve cv mizi veri tabanlarına aldıklarını ihtiyaç duyulursa dönüş olacağını dair mesajlar aldım. Bir gün sosyal medyada dolaşırken her şirketin insanlara böyle değer vermesi gerekir diye bir yazı gördüm ve webturesin bir kişiyi mülakata çağırdığını ve yol masraflarını karşıladığını gördüm. Webturesin araştırırken benimde ilgimi çeken ve kariyerime yön vermek istediğim alanlarda çalışmalar yaptığını gördüm ve staj eğitim kampı için başvuruda bulundum bir kaç gün sonra bana staj eğitim kampına kabul edildiğimin haber veren bir mail geldi.

Bugün ilk olarak kaan bey bu şirketi büyütürken çalışacağı kişileri nasıl seçtiğini ve kimlerin felsefelerini referans olarak kabul ettiğini anlattıktan sonra kendi alanında uzman olduğu Seo hakkında bunun ne olduğu ne işe yaradığını nerelerde kullanıldığını anlattı bundan sonra kendisinin bir şirketle yaptığı işten örnek vererek sunumunu bitirdi.

Kaan beyden sonra atakan bey teorik seo olarak bir sunum yaptı bu sunumda ilk olarak seonun ne olduğunu anahatar kelimenin önemini bir siteyi google aramalarında nasıl yukarılara çıkarılacağını, kullanıcıların sitede tutulması için bir resmin bile ne kadar önemli olduğu hakkında bilgiler verdi. Bir sitenin yayınlanıp googlede görülmesi için google search console sayfayı bildirmeyi ondan sonra googlenin bizim sitemize spider gönderip ilk olarak robot dosyasını inceleyip bir kısıtlama yada engel yoksa sitemapa gidip ordaki sayfaları kendi veri tabanına alıp bunların google aramalarında çıkmasını sağlayacağını anlattı. Bu bilgilerden sonra daha çok seo ile ilgili konulardan bilgi vererek sitede anahtar kelime,title,descrebtion(açıklama kısmı) bunların öneminden bahsetti. Bir anahatar kelime kullanılarak iki tane içerik üretildi ise bunların birbirini köreltmemesi için 301 nolu kod kullanılarak sayfa kapatılır ama site kapatılmadan geçici olarak kapatılmasını istiyorsa 302 yi kullanması gerektiğini anlattı. bunlardan sonra log analizle veri akışlarını görebileceğimizi ve buna göre işlemler yapabileceğimizden bahsetti.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir