Dijital kariyer ve girişimciliğe ilgili üniversite öğrencilerinin bir süredir merakla beklediği Webtures Staj Kampı geçtiğimiz cumartesi genç girişimcilerin uğrak noktası olan Türk Telekom Santral’de gerçekleşti.

Webtures CEOsu Kaan Gülten, SEO (Search Engine Optimization) sektörünün önemini vurguladığı açılış sunumunda son yıllarda internet üzerinden yapılan tüketimin artmasıyla SEOnun oldukça stratejik bir konuma geldiğini ve ortalama sektör ücretlerinin ABD’de zirve noktasına ulaşması ile dijital kariyer düşünenler için önemli bir seçenek olmasından bahsetti.

Ardından gerçekleştirilen Teknik SEO sunumuyla Webtures Staj Kampı katılımcılarına dijital alanda kendi markalarını nasıl ön plana çıkarabilecekleri ile bu alanda hangi araçların kullanılacağı aktarıldı. Google Search Engine, Trends, Analytics uygulamaları kısaca tanıtılırken diğer alternatiflere de değinildi.

Sunumların ardından Staj Kampı katılımcıları bekleyen 20 soruluk zaman karşı yarışılan bir test bekliyordu. Özellikle baskı altında hızlı karar verebilme yetilerinin ölçüldüğü intereaktif test eğlenceleri anlara sahne oldu.

Etkinliğe verilen arada dijital kariyer hedefleyen stajer adayları CEO Kaan Gülten ile Webtures, staj kampı etkinliği ve dijital kariyerin geleceği hakkında sohbet etme fırsatı yakaladılar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir