WEBTURES STAJ KAMPI İLE DİJİTALDE KARİYER ADIMLARI

Webtures Kariyer

Siz de gelişen dünyanın yeni trendi dijitalde bir kariyer mi hedefliyorsunuz? Ama nereden başlayacağınızı ve ne yapıcağınızı bilmiyor musunuz? Webtures olarak bu konular üzerine beraber eğleneceğimiz ve aynı zamanda öğreneceğimiz staj kampında tam size göre.

SEO NEDİR?

Sizlerden gelen soruları duyar gibiyim. Nedir bu ‘SEO ? ‘SEO’ ne kadar önemlidir ? …

Gelin öncelikle akıllardaki bu soruya cevap verelim

SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’NUN ÖNEMİ

Seo’nun önemi bu denli bir rekabet ortamında oldukça artmaktadır. Adwords, Facebook gibi maliyetli reklam modellerine alternatif olarak daha az maliyete daha fazla verim elde etmek için Seo çalışmalarına önem vermelisiniz. Organik sıralamalarda yer alarak diğer reklam modellerinden elde ettiğiniz trafiğin ve verimin çok daha fazlasını Seo çalışmaları ile elde edebilirsiniz.

STAJ KAMPINDA NELER YAPIYORUZ?

Webtures, öğrenmeye açık, yenilikçi ve limitleri zorlayan yapısına en uygun şekilde ekibi büyütmek için oluşturduğu kampla SEO alanında kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor. Sende bir SEO uzmanın sahip olması gereken analitik düşünme , çözüm odaklı olmak ve strateji geliştirme yeteneklerine sahip olduğunu gösterme fırsatını yakalayabilirsin.

Bir SEO uzmanının sahip olması gereken, hız, analitik düşünme, sorun çözme ve strateji geliştirme özelliklerine ne kadar uygun olabileceğini gösterme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Webtures Staj Kamp Süreci

Başvuru süreci — 27 Mayıs – 17 Haziran 2019
‘Başvur’ butonundan yönlendirilen ilan ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ön Eleme — 19 Haziran 2019
Kamp eğitimi için kabul edilen tüm öğrencilere dönüş sağlanacaktır.

Staj Kamp Eğitimi — 22 Haziran 2019 Saat: 10.00 – 16.00
Ön elemeden geçen kişilerin eğitime katılma süreci gerçekleşecektir.

Kamp Sonunda Kazanılan Ödüller

  • Webtures’ta kariyer imkanı
  • Webtures Akademi ücretsiz eğitim hakkı
  • Ceres Dükkan’dan 250 TL’lik hediye çeki

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir