Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Staj Kampı

Son 20 yılda hayatımıza yön veren, geleceğimizi de şekillendirecek olan İnternet artık her sektöre dokunmakla beraber o sektörü de daha efektif kılarak yeni metodlar geliştirilmesine ön ayak oluyor. Bu etkiyi en net görebileceğimiz sektörlerden biri dijital pazarlama. İnternet kullanımının artması ve sosyal medyayla birleşmesi sonucunda kullanıcı davranışını bambaşka bir boyuta taşıdı ve markaları buraya yönlendirerek kendi bilinirliğini arttırma ayrıca bu pazarda rekabet etme ihtiyacını doğurdu. Webtures da bu şekilde düşünen ve büyümek isteyen bu sekörde firmalara seo, içerik pazarlaması, google ads gibi dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde danışmanlık hizmeti sunan bir ajans olarak karşımıza çıkıyor. Her geçen pazarlama faaliyetlerinin dijitale kayması bu alanda nitelikli iş gücüne ihtiyacı da ortaya koyuyor. Webtures kendi kimyasına uygun seo alanında kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri için staj kampı düzenledi. Bu staj kampında öğrenciler hem dijital dünyayı öğrenirken hem de eğlenerek pazarlama dünyasına adım attılar.

Webtures staj kampı Türk Telekom Santral binasında yaklaşık 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik süresince eğlenceli oyunlarla beraber webturesın dinamik şirket yapısı ve seo hakkında bilgilendirmeler yapılarak öğrenciler bu alanda daha fazla bilgi edinerek kariyer yönlendirmelerine yön verecek sunumlarla desteklendi. Sunumların ardından öğrencilerin gün boyu edindiği bilgileri kullanabileceği bir Seo çalışmasını yaparak direk sektörü temelden öğrenmenin kapısı aralandı.

İzlenimler

Webtures staj kampı tam manasıyla özgün bir şekilde bu alanda kariyer planlayan gençler için hazırlanmış bir etkinliğe benziyor. Bu yıl İstanbul içi ve dışında 100’e yakın genç staj kampına katılım gerçekleştirdi.Siz de kamp hakkında bilgi almak vey Webtures herhangi konuda merak ediyorsanız buradan bilgi alabirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir