Webtures Staj Kampı ile Dijital Pazarlamada Kariyer

Merhaba. Bugün size Webtures şirketinin düzenlediği staj kampı etkinliği hakkında bilgi vereceğim ayrıca yaşadığım tecrübeleri size aktaracağım.

Öncelikle şirketin internet sitesini buraya yerleştiriyorum: www.webtures.com.tr bu site üzerinden bir ön bilgi edinebilirsiniz.

Gün içi tecrübelerimlerinden başlarsak 22 Haziran saat 10:00 itibariyle İstanbul’da tarihi yarımada olarak da bilinen Fatih ilçesi içinde Kapalıçarşıya yakın bir yerde bulunan Türk Telekom Santral Binasına geldim. Sıcak bir karşılamayla beraber salona göz gezdirmeye başladım.

Resimlerde gördüğünüz üzere salonun iç yapısı genel olarak böyle. Devam edecek olursak giriş sunumu için soldaki fotoğrafta gördüğünüz sandalyelere oturduk ve sunumun başlamasını bekledik. 10:05 gibi Webtures kurucusu Kaan Gülten’in sunumu başladı. Kaan Gülten bu sunumda kendi şirketinin tanıtımı,şirket yapısını,dijital pazarlama üzerine kariyer konusunu detaylı bir şekilde anlattıktan sonra teknik olarak SEO alanında bilgi vermek için Atakan Erdoğan bizi bilgilendirmeye başladı ve genel olarak SEO’nun önemini,bir internet sitesini arama motorları sonuç sayfası yani SERP’de nasıl üst sıralara çıkarabileceğimizden bahsetti. Açıkçası bu sunumda arama motorları ve internet sayfalarına nasıl değer kazandırılacağı konusunda çok bilgi edindim. Bazılarından bahsetmek istiyorum:

1 – Anahtar Kelime: Sitede anahtar kelimenin etkili olabilmesi için daha spesifik bir kelime seçmemiz gerekiyor. Örneğin elektro gitar değil de “Floyd rose’lu çift humbuckerı olan Cort X11 gitar” gibi

2 – Search Console: Sitenizin Google tarafından tanınmasını sağlamak için güzel bir modül

3 – Google Analytics: Sitenizin istatistiklerini görebilmeniz ve strateji belirleyebilmek için çok güzel bir modül

Sonuç olarak bu 1 gün içinde SEO ve dijital pazarlama konusunda kariyer yapmak için daha istekli hale geldim. İmkanı olan herkese bu deneyimi yaşamalarını önemle tavsiye ederim. Bakın bu kısım önemli! 🙂

Bir dahaki makalede görüşmek üzere

-Oğulcan

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir