22.06.2019 tarihinde bir ilke imza atan Webtures Ailesi, Türk Telekom Santral’de gerçekleştirdiği “Webtures Staj kampı 2019” etkinliği ile büyük ilgi topladı.

Etkinlik başlangıç olarak; Webtures şirket oryantasyonu ile başladı. Hemen akabinde, Kaan Bey ilk konuşmacı olarak yer aldı. Kaan Bey konuşmasında, SEO’nun ne olduğuna dair, nerede kullanılacağını, ne tür işlevler sergilediği ve SEO’nun website üzerindeki kalitesinin ne kadar önemli olduğuna dair bilgiler sundu. Arama Motoru Optimizasyonu olarak sözlükte yer bulan SEO kavramı ile Google’da ilk sıraya yükselme çabası, ülkemizin dijitale bakış açısını değiştirdi. Ülkemizde de son dönemlerde popüler olan SEO, e-ticaret alanında kendini ve tüm süreci yönetmektedir. SEO ile var olan ziyaretçileri kazanmak artık çok daha kolay olduğu aktarıldı. Örnek olarak: “Web sitenizin Google’da en üste çıkması, en işlek caddede dükkanınız olmasından daha faydalıdır.” sözü ile SEO’nun önemini vurguladı.

Konuşmanın ikinci yarısında yer alan konuşmacı Atakan Bey, dinleyenlere daha çok SEO hakkında teknik bilgiler sundu. Web Siteleri için, Google ‘ın ücretsiz sunduğu Search Console ‘da; Tıklanma oranı, Ortalama konum ve sayfa görüntüleme sayısı komutlarını, Search Console’de görebileceğimizi anlattı. Search Console’dan hemen sonrasında içerik oluşturmanın, hedef kitleye uygun olması gerektiğini ve anahtar kelimelerin mutlaka hedef kitleye uygun gerektiğini vurguladı. Anahtar kelimeler için; Anahtar Kelime Planlayıcısı, Ahrefs ve Keyword Finder gibi uzantıların olduğundan bahsetti. İçerik oluştururken title’nın çok önemli olduğu ve URL adresinin basit olması gerektiğini söyledi. Sitede yer alan görsellerin, alt etiketi, görsel adı ve görsel title ile optimize etmemiz gerektiğini ekledi. Site hızını düşürecek faaliyetler, kullanıcıyı siteden dolaşmaktan vazgeçireceğini söyledi. Google Bot’ın taranması ile İlk ziyaret edilen site robosts dosyası olduğunu söyledi.

Son olarak, Webtures Staj Kampı deneyimine katılan ziyaretçiler çok eğlenceli vakitler geçirdiler. Webtures ailesine çok teşekkürleri iletiyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir