Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Webtures kariyer kampı Türk Telekom Santral ofisinde, 80’e yakın ve özel elemeler sonucunda bir araya gelmiş adayın katılımıyla gerçekleşti. Şirketin yapısını ve işleyişi en güzel şekilde sunan staj kampı ilk olarak verdiği eğitim seminerleri ardından gelen kısa nefes aralarında Kahoot (application) testi ile stres ve baskı altında hızlı düşünebilmeyi değerlendirdikleri, online test ile interaktif bir staj kampı gerçekleşti. Tüm bunlar sonunda sürecin başından, son ana dek öğrendikleri ile şirketin ana amacını (main goal) katılımcılara uygulatarak öğrenme sürecine bireyler davet edildi.

İnteraktif işe alım süreçlerinden ilham almış bir algı ve öngörüyle yola çıkan ekip, temelde iki önemli modelleme (modelling) metodu ile süreci uyguluyor. Bu anlamda öngörülen iki modellemeden bahsedecek olursak bunlar: İlk olarak Acun Ilıcalı modeli ve ikinci olarak da Elon Mask şeklinde tanımlanmıştır. Acun stratejisi temelde aile, samimiyet, bağlılık, esnek çalışma gibi konuları içinde barındıran bir çalışma ekosistemi. Aynı zamanda yöneticiler ve işe alım süreçleri nazarında bakacak olursak da bu yöntem şirkete alınan kişinin eğitilebileceğini ve bu aidiyet duygusuyla daha verimli çalışma ortamı sağlayacağına inanılıyor. Tabi tüm bunlar olurken bir taraftan da vakalara (case) en hızlı reaksiyon üretme adına Elon Musk modeli kullanılma yönünde aksiyon alınmış. Bu model sayesinde de ihtiyaç anında ihtiyaca yönelik hedef kitle (target) belirlenerek kişilerin bilgi ve deneyim birikimlerinden direkt olarak yararlanılmış olunuyor.

Sektörün gelecek vadediyor oluşuna atıfta bulunmak gerekirse; üniversite öğrencilerinin hafta sonu olmasına rağmen bu denli katılımı pozitif bir imaj çizecektir. Bu anlamda facebook, twitter, whatsapp, netflix, instagram gibi dijital ve sosyal medyanın temelini oluşturan bu uygulamaların kullanım oranları da yine bize sektörün genişlediği noktasında ışık olacaktır. Ülkemizin de dijital anlamda başarılar göstermesi adına onları SEO ve marketing süreçleri anlamında kararlı, eğitimci yaklaşımı takdire şayan. Dileriz ki onların pazarlamaya dolaylı yoldan da Türk gencinin dijitali yakalama katkılarına da ayrıca teşekkürü bir borç biliriz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir