Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

webtures staj kampı ile ilgili görsel sonucu

22.06.2019 Türk Telekom Santral’de yer aldığımız ” Webtures Staj Kampı” eğlenceli şekilde ilgililerine bilgileri öğretti.

-Seo’nun geçmişi, şuanı ve geleceği hakkında iyi bilgiler, e-ticaret, küçük ve büyük web siteler, firmaların linklerini vermemesi ve bunun üzerine yeni bir link açılıp onu nasıl hayata geçirildiğini, web sitenin arama motorunda nerede nasıl yer aldığından bahsedildi. Seo’nun başka bir kapıya açılışını ve gerçekten zor aynı zamanda tüm bir beden olarak işleyişin nasıl olduğunu anladım.

Aslında bakarsanız işleyişi anlamanız için üzerine gitmeniz lazım lakin ben sadece 1 saat önce işleyişi görüp üzerine yazı yazmaktayım 🙂 Aman ha laptopsuz gelseydim vay halime.

Kaan Bey’den başlamak istiyorum. Müthiş tek kelime ile. Diğer çalışanlar ise bir o kadar pırlanta ellerinden geleni yaparak en iyi şekilde anlatım yapmaya çalıştılar.

Kiğılı markasını çoğumuz biliriz. Webtures’ten rica etmişler ehehuehu 🙂 Bizi Yükseltin demişler ehuehu 🙂 Tamam tamam 🙂 Kiğılı’nın internet sitesi üzerindeki gelişiminde Webtures’in etkisi çoooook büyük bunu bir baştan bilelim.

Seo en kısa anlatımı ile web sitesinin arama motorunda en üstte olmasını sağlar. Ama bitmedi… Kullanıcı sitede ne kadar durmuş, fare hareketi en çok nerelere olmuş, sitede en çok hangi anahtar kelimeyi aramış bunlara bakmaktadır.

Çözüm süreci olarak izlenen yol çok önemli aslında;

-Çıkış oranlarını düşürmek ( önüne çıkan, kenarda duran reklam bile çok önemli bu noktada)

-Site içi kar ve satış oranlarının arttırılması

-Tıklanma oranını arttırarak en yükseğe çıkma

Şöyle bir şey anlattı Kaan bey, bir şirket diğerine hava atmak için onun önüne geçiyorlmuş 😀 Komik buldum doğrusu, iş yapılır ama teklif eğlenceli de gelmeli bence 😀

Kısa açıklama yaptım ama bence anladınız 🙂 Google’a web siteyi ekleyeceğiniz aşamada ‘Google search console”dan yardım alıyoruz. Bize arayüzde bir sıkıntı var mı veyahut aynı siteden var mı ya da site olmuş mu gibi cevapları bize veriyor.

Google’a sorduğunuz zor soruya kolay bir cevap alabiliyorsunuz lakin kolay soruya zor cevap alabilmekteymişiz.

H1, H2 sanırım en hoşlandığım yer burasıydı 🙂 Bir başlık verip onun alt kademesini yazıyorsunuz yani anahtar kelimeleri.

Anahtar kelimeler ile rakiplerinizle savaşıyorsunuz.

Size yazarken ki halimizi göstereyim hepimiz heyecan içindeyiz. Bana gelirsek heyecandan adımı unutan biriyim:)

cof

Onlar ile birlikte staj yapamasam da benim için muhteşem bir deneyimdi. Herkese tavsiye ederim dibbine kadar 😀

Ben nam-ı değer rozart. Hoşça kalınnnn.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir