Arama motoru optimizasyonları ( SEO) ve internet reklamcılığı hizmeti sağlayan, sektöründe öncü internet ajanslarından olan Webtures; 22 Haziran’da gerçekleştirdiği Staj Kampı Eğitimi’nde dijital dünyayı tanımaya hevesli gençler ile Türk Telekom Santral’de buluştu.

Staj kampı eğitimi, online reklamcılıkta bilinmesi gereken temel konular olan; bir web sitesinin içeriğine yönelik olarak anahtar kelime hedefleme, doğru hedef kitleye doğru içeriği çıkabilme, çıkılan içerik ile elde edilen trafiklerin izlenmesi ve dönüşümlerin değerlendirilmesi gibi başlıklara değinen Kaan Gülten’in anlatımıyla başladı. Online reklamcılıkta ihtiyaç duyulan Google ara yüzlerine ve kullanımlarına değinilmesinin ardından arama motoru sonuç sayfalarında görünebilirliğini arttırmaya yönelik nasıl tanıtım yapılacağından bahsedildi. İnternet pazarlamasını temel seviyede öğretmeyi amaçlayan eğitimde web sitelerinin optimize edilmesini sağlayacak şekilde anahtar kelime üretilmesi ve bu anahtar kelimelerin taşımaları gereken kriterlere yer verildi. Eğitimin devamında SEO’nun teknik detaylarına inilerek bir web sitesinin Google tarafından tanınması ve başarılı trafikler elde edebilmesi için gerçekeleştirilen süreç katılımcılara tüm incelikleri ile aktarıldı.
İnternet reklamcılığın kapılarını katılımcılarına açan Webtures boyunca yer verilen uygulamalı testler ve içerik üretme bölüü ile süreç sonunda 3 kişiye staj fırsatı sundu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir