Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Yaz Geldi, Şimdi Staj Zamanı

Uzun süren ve hepimizi oldukça yoran bir final dönemini daha bitirdikten sonra, yine yaz tatilimize kavuştuk. Sınavlara girerken “Şu sınavlar bitsin de bir tatil yapalım.”, “Dersim kalmasın da bu yaz kafamı dinleyeyim.” diye söylenip durduk. Ama sınavlar bitince fark ettik ki asıl önemli kısım şimdi başlıyor. Stajlar…

Nasıl Bulacağız Şimdi Stajı?

Staj, üniversite öğrencilerinin önem sırasında derslerden sonra yer alsa da son sınıfa geldiklerinde, zorunlu staj arama çabaları öğrencilere neyin daha önemli olduğunun cevabını en güzel şekilde verir. Öğrenciler, ders notlarındansa okuldaki sosyal faaliyetlerinin, kulüp tecrübelerinin daha önemli olduğunun farkına varırlar. Çünkü gezindikleri kariyer sitelerinde not ortalamasından başka doldurabilecekleri bir alan olmaz. Dertlenmeyin hemen. Bende bu öğrencilerden biriydim.

Bir Staj Macerası

Benimde 4.sınıfa başlamadan önceki bu son yaz tatilimde staj yapmak en çok istediğim şeylerden biriydi. Üniversiteyi bitirmeden, zorunlu stajıma başlamadan, kendi çabalarımla başvurduğum yerlerden birinde gönüllü stajyerlik yaparak tecrübe edinmeyi çok istiyordum. En sonunda çabalarım boşa çıkmadı ve Webtures staj kampına katılmaya hak kazandım.

Webtures Staj Kampında Neler Yaptık?

Webtures Staj Kampından Bir Görüntü

22 Haziran Cumartesi günü katıldığım bu etkinliğin bana katabileceği çok şey olacağına inanarak gittim. Yanılmadım da. Kaan Gülten’in güler yüzüyle başlayan etkinlikte ilk olarak Webtures şirketini daha yakından tanımamız için bir sunum yapıldı. Ardından SEO ile ilgili temel teknik bilgileri öğrenebileceğimiz bir sunum yaptı Atakan Bey. Günü eğlenceli kısmı da bundan sonra başladı. Hep birlikte hem eğlenceli hem öğretici soruları olan online bir test çözdük. Gerçekten hepimizin eğlendiği dakikalardı bunlar. Daha sonra ise bütün öğrendiklerimizi uygulama konusunda ne kadar başarılı olabildiğimizi görebilmek için bir uygulama yaptık. Hepimiz kendi içeriklerimizi yazdık. Kampın sonunda gün içerisinde olduğumuz test ve hazırladığımız içeriğin performansı değerlendirilerek birkaç gün içerisinde başarılı olan 3 kişi açıklanacak ve Webtures’ta staj yapma olanağını elde edecek.

Benim için harika bir deneyimdi bu kamp. Umarım burada staj imkanı elde edecek 3 kişiden biri olabilirim. Staj kampı hakkında aha fazla bilgi için Webtures’un sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.webtures.com.tr/staj-kampi/

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir