Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Fırsatı

Üniversitelerde seneler ve dönemler geçtikçe öğrencilerin kariyer ilgilerini ve hayatını geçindireceği mesleklerini belirleyebilme adına tercihlerini bir süzgeçten geçirerek doğru staj fırstını belirleyebilme kaygıları artıyor.

Online pazarlama ve digital marketing alanlarında kariyer yapmak isteyen öğrenciler de bu sektörde doğru adım atabilme adına çabalayanlardan.

Webtures sunduğu 2019 Staj Kampı sektöre giriş yapmak isteyen stajyer adaylarının ilgi odaklarından biri olmuş vaziyette. Ben de kendilerinin de uzamn olduğu SEO çalışmlarının bir ürünü olarak -internet üzerinden staj ararken beni içine alan- bu arama motoru optşmizasyonu sürecini daha iyi içselleştirebilme ve umuyorum ki kamp sonucu staj şansımı yakalayabilme adına bu Staj Kampına katıldım.

SEO ve Kamp Süreci

Saatin 10.00 olması ile Şirket sahibi Kaan Bey’in sunumu start verdi. Brief olarak biz stajyer adaylarına öncelikle şirketin vizyonu ve misyonu, mentalitesi ve modelleri anlatıldı. Daha sonra Dijitalde Kariyer ve sektörde Search Engine Optimization (SEO) ‘nun önemi ve yerinden bahsedildi.

Acun ve Elon

Şirket kültürü ve modellerini açıklarken Kaan bey iki modelden bahsetti. Acun ve Elon…

Aile olabilme, çalışanla doğru iletişimi kurabilme ve tanıma adına Acun’u.

Öğrene ve öğretebilme sirkülasyonu adına Elon’ı örneklerdi.

Teknik SEO

Kaan Beyin Staj Kampı ve Dijitalde Kariyer adına yaptığı sunumdan sonra Atakan Bey ile SEO’nun teknik detaylarına geçildi.

Search Consolt, Google Analytics, Robots, Headings,301-301… İçeriği oluşturmadan hatrı sayılır bir konuma getirilene kadarki süreç bir hikaye olarak anlatıldı. Anlatı akıcı ve netti. Güzel bir tecrübeydi. Burdan aklımda kalanlar dahi kısa günün karı nezlinde oldu.

Hız, Karar Verme, ve Sorular

Teknik SEO ile Atakan Beyin sunumu bitince Kaan Bey tekrar sahneye gelerek kafa dağıtma adına bir etkinlik yapılacağını belirtti. Daha sonra quiz başladı.

Kriz yönetimi, refleks ve karar mekanizmasını test edebilme adına sağlıklı olmasa da kafa dağıtma adına az da olsa yardımcı oldu.

Quiz esnasında yapılan quizinde toplam değerlendirilmeye dahil edileceği belirtildi.

Workshop ve Değerlendirme

Wokshop Detayları

Gördüğümüz Teknik SEO sunumundan online bir Quize tabii tutulacağımız söylendi. Ardınan bir makale yayınlamamızı ve bu makaleyi google’a sürmemizi, daha sonra da birbirimizle yarışcağımızı söylediler.

Değerlendirme

Dijilde Karşyer ve Staj şansı adına düznlenen Staj Kampı’nın değerlendirilmesi 3 aşamalı.

1.si belirttiğim üzüere sonradan belirtilen Kriz tönetimi ve Hız Quizi

2.si Atakan Beyin Verdiği Teknik SEO sunumunun ölçüldüğü Online Quiz

3.sü ise şuan bu yazmış olduğum Worldpress makalesinin googleda tıklanma okunma süresi ve revaşta olma durumu.

Sohbete katılın

7 yorum

  1. Yazı çok yardımcı oldu aklımdaki çoğu soruya cevap buldum bu tarz kaliteli bir yazı için çok Teşekkür ederim

  2. Mükemmel düşünceniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Günlerdir staj yeri arıyordüm. Ama siteyi stajyer isteyenler ve staj arayanlar diye iki bölümde hizmet verseniz diyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir