Webtures staj kampı ile dijital kariyer fırsatı

webtures staj kampı ile dijital kariyer

Bu yıl ilk defa düzenlenen webtures staj kampı ile dijital kariyer fırsatı tüm öğrencilere staj olanağı sunmaya adım atmıştır.

Bizi neler bekliyor ?

22 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek olan dijital kariyer fırsatında gün boyu eğitim ve bilgilendirme yapılacaktır.Toplamda 3 kısımdan oluşan webtures staj kampı ile dijital kariyer içeriğinde kısa testler,uygulama ve soru cevaplardan oluşmaktadır.

Kısa testler

Webtures staj kampı ile dijital kariyer de sunumlar olmuştur.Sunumlarda gerek teknik gerekse genel kültür bilgilerinden oluşan 20 soruluk bir test aşaması vardır.

webtures staj kampi ile test süreci
Webtures staj kampı ile kariyer fırsatı

Uygulama aşaması

Staj fırsatını yakalayabilmek adına öğrencilerin sahadaki becerilerini görmek üzere temel düzeyde seo çalışması uygulaması gerçekleştirmedir.Wordpress üzerinden öğrencilere verilen giriş bilgileri ile webtures staj kampı ile dijital kariyer adlı başlık ile yazı yazmaları istenmektedir.

webtures staj kampı ile dijitalde kariyer başlıklı makale öneminde google botları önemi
Google botların sayfayı gezmesi

Peki bizden istenen nedir ?

Yazacağımız makalenin önemine vurgulama yapmak için google botların sitemizi incelemesini yapmamız gerekmektedir.Bu yüzden sitemizde alt etiketlerini ve title gibi etiketleri olabildiğince etkin kullanmaya özen göstermeliyiz.

Soru ve cevaplar

webtures staj kampı soru cevap kısmı

Bu aşamada tüm işler bitmiştir ve öğrencilerin aklında kalan tüm sorular cevaplanmak üzere organize eden kişiye yönetilmiştir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir