Türkiye’de SEO alanında çeşitli çalışmalar yürüten Webtures çeşitli etkinlikler düzenleyerek sektördeki son gelişmeleri takipçilerine aktarıyor. Son düzenlediği Staj Kampı ile dijitalde kariyer yapmak isteyen öğrencileri bir araya buluşturup Webtures’da staj imkanı sunuyor.

Webtures Staj Kampı Nedir?

Webtures’ın düzenlemiş olduğu Staj Kampı üç aşamadan oluşuyor. Bu üç aşamada yarışmacılara çeşitli puanlar veriliyor ve gün sonunda alınan puanlar değerlendirilerek çeşitli kriterlere göre analiz ediliyor. Bu analizler sonucunda üç kişi staj kampı ile dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalıyor.

Staj Kampı Kariyer
Staj Kampı Kariyer

Staj Kampı’nda ilk olarak Webutes’ın CEO’su Kaan Gülten SEO konusunda başlangıç seviyesinde bir konuşma yaparak ufak detayları öğrencilere anlattı. Konuşmasının bitmesinin ardından öğrenciler arasında düzenlenen ufak bir oyun ile değerlendirmenin ilk aşaması tamamlandı. Oyunun ardından yaklaşık bir saatlik ara verildi. Daha sonra Google Formlar yardımı ile katılımcıları bir teste tabi tuttu. Daha sonra staj kampı ile dijitalde kariyer kelime grubu için bir yarışma düzenlendi ve katılımcıların bir blog yazması istendi. Gün sonunda kazanılan bütün puanlar hesaplanacak. İlk üçe kalan kişiler dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalayacak.

Webtures Staj Kampı’na Nasıl Başvurulur?

Webtures staj kampına Webtures şirketi belirli dönemlerde başvuru kabul ediyor ve bu etkinliği gerçekleştiriyor. Eğer üniversitede okuyosanız ve staj döneminiz yaklaştıysa Webtures üzerinden duyurulduğunda Staj Kapmı’na Google Formlar aracılığı ile başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Belili araştırmalar sonucunda olumlu veya olumsuz geri dönüş alacaksınız. Eğer olumlu geri dönüş alırsanız Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Staj Kampı Dijital Kariyer
Staj Kampı Dijital Kariyer

Dijitalde Kariyer Nasıl Yapılır?

Arama motoru, SEO, Optimizasyon ve pazarlama konularında yetkin bir duruma geldiğinizde kendi çapınızın dışına çıkarak dijitalde kariyer yapmayı planlayabilirsiniz. Bu sayede sahip olduğunuz yetekenleri arayan şirketlere başvuru yaparak dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalamış olursunuz. Bu konuda Webtures öğrencilere yardım ediyor. Staj Kampı sayesinde bünyesine yetkin stajyer alımı gerçekleştiriyor. Webtures Staj Kampı’na katılarak siz de dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Staj Kampı
Staj Kampı

Sohbete katılın

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir