Webtures staj kampi ile dijitalde kariyer

Türkiyenin en iyi seo şirketlerinden bir olan webtures internet üzerinden araştirma yaparken bu etkinliği buldum ve başvurma kararı aldım.Bu fırsat bütün Üniversiteli gençler için önemli.

Basvuru süreci

Ilk adim internet uzerinde online olarak basvurmak oldu. Bu yaz staj kampinda ilk etap elemesinde 100 kisi ile sınırlı. Birkaç gün içerisinde ilk etaptan geçtiğime dair geri cevap aldım. Sonraki adım istanbuldaki etkinliği katılmak oldu. Etkinliğin ilk oturumu webtures şirketini tanıtıldı sonra seo teknik bilgiler aktarıldı bunu üzerinde de kısaca bir test oldu.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Webtures dijitalleşme yolunda adım atmaya hazırlanan stajyerlerini seçiyor. Webrutes bugün oluşturduğu staj kampı ile yeni yeteneklerine dijitalde kariyer fırsatı tanıyor.

Webtures Staj kampı ile yeni yetenekler arıyor!

Dijital pazarlama ve bunun devamında oluşturulan dijital kariyer sektörde yeni yeteneklerin oluşmasına fırsat sağlıyor. Webtures bugün yapmış olduğu staj kampı ile yeni yeteneklerini, hızlarına, bilgisine ve becerilerine göre seçecek. Buraya gelen her aday, Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer oluşturmayı hedefliyor. Webtures Staj kampı süresince öğrenilen bilgiler, yaşanılan deneyimler bugün buraya gelen adaylar için müthiş bir tecrübe. Dijitalde kariyer oluşturmak kimine göre zor, kimine göre kolay olabilir. Webture staj kampı ile dijitalde kariyer oluşturmak oldukça keyifli ve öğretici olacak!

Bugün burada olmak tüm adaylar için inanılmaz bir tecrübe. Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer oluşturmayı ve dijitalleşme yolunda kariyer oluşturmanın temellerini attık. Teşekkürler Webtures ailesi:)

Webtures Staj Kampı İle Dijitalleşmeye Yolculuk

Webtures Staj Kampı ile deneyimlerini sergilemeye var mısın?

Varım dedim ve buradayım. 🙂

Yeniliklere açık, alışılmışın dışında ve stresli staj görüşmelerinden uzak ve teknolojiyle iç içe bir tecrübe edinmek istiyorsan, doğru yerdesin! Sıkılmadan ve karşılıklı sohbet içerisinde vakit geçirebileceğin bir yer. Hem öğretici hem de eğitici bir program.

Staj görüşmelerinin olumsuz sonuçlarını faydaya çevirmek istiyorsan, haydi sen de durma ve bu deneyimi tat!

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Ben her üniversite öğrencisi gibi gönüllü yada zorunlu staj yapmak için bir çok web sitesinden ve yüzyüze olmak üzere bir sürü yere başvuru yaptım ama genelinden otomatik mesajlarla gönderilen teşekkür mesajları ve cv mizi veri tabanlarına aldıklarını ihtiyaç duyulursa dönüş olacağını dair mesajlar aldım. Bir gün sosyal medyada dolaşırken her şirketin insanlara böyle değer vermesi gerekir diye bir yazı gördüm ve webturesin bir kişiyi mülakata çağırdığını ve yol masraflarını karşıladığını gördüm. Webturesin araştırırken benimde ilgimi çeken ve kariyerime yön vermek istediğim alanlarda çalışmalar yaptığını gördüm ve staj eğitim kampı için başvuruda bulundum bir kaç gün sonra bana staj eğitim kampına kabul edildiğimin haber veren bir mail geldi.

Bugün ilk olarak kaan bey bu şirketi büyütürken çalışacağı kişileri nasıl seçtiğini ve kimlerin felsefelerini referans olarak kabul ettiğini anlattıktan sonra kendi alanında uzman olduğu Seo hakkında bunun ne olduğu ne işe yaradığını nerelerde kullanıldığını anlattı bundan sonra kendisinin bir şirketle yaptığı işten örnek vererek sunumunu bitirdi.

Kaan beyden sonra atakan bey teorik seo olarak bir sunum yaptı bu sunumda ilk olarak seonun ne olduğunu anahatar kelimenin önemini bir siteyi google aramalarında nasıl yukarılara çıkarılacağını, kullanıcıların sitede tutulması için bir resmin bile ne kadar önemli olduğu hakkında bilgiler verdi. Bir sitenin yayınlanıp googlede görülmesi için google search console sayfayı bildirmeyi ondan sonra googlenin bizim sitemize spider gönderip ilk olarak robot dosyasını inceleyip bir kısıtlama yada engel yoksa sitemapa gidip ordaki sayfaları kendi veri tabanına alıp bunların google aramalarında çıkmasını sağlayacağını anlattı. Bu bilgilerden sonra daha çok seo ile ilgili konulardan bilgi vererek sitede anahtar kelime,title,descrebtion(açıklama kısmı) bunların öneminden bahsetti. Bir anahatar kelime kullanılarak iki tane içerik üretildi ise bunların birbirini köreltmemesi için 301 nolu kod kullanılarak sayfa kapatılır ama site kapatılmadan geçici olarak kapatılmasını istiyorsa 302 yi kullanması gerektiğini anlattı. bunlardan sonra log analizle veri akışlarını görebileceğimizi ve buna göre işlemler yapabileceğimizden bahsetti.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Staj Kampı

Son 20 yılda hayatımıza yön veren, geleceğimizi de şekillendirecek olan İnternet artık her sektöre dokunmakla beraber o sektörü de daha efektif kılarak yeni metodlar geliştirilmesine ön ayak oluyor. Bu etkiyi en net görebileceğimiz sektörlerden biri dijital pazarlama. İnternet kullanımının artması ve sosyal medyayla birleşmesi sonucunda kullanıcı davranışını bambaşka bir boyuta taşıdı ve markaları buraya yönlendirerek kendi bilinirliğini arttırma ayrıca bu pazarda rekabet etme ihtiyacını doğurdu. Webtures da bu şekilde düşünen ve büyümek isteyen bu sekörde firmalara seo, içerik pazarlaması, google ads gibi dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde danışmanlık hizmeti sunan bir ajans olarak karşımıza çıkıyor. Her geçen pazarlama faaliyetlerinin dijitale kayması bu alanda nitelikli iş gücüne ihtiyacı da ortaya koyuyor. Webtures kendi kimyasına uygun seo alanında kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri için staj kampı düzenledi. Bu staj kampında öğrenciler hem dijital dünyayı öğrenirken hem de eğlenerek pazarlama dünyasına adım attılar.

Webtures staj kampı Türk Telekom Santral binasında yaklaşık 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik süresince eğlenceli oyunlarla beraber webturesın dinamik şirket yapısı ve seo hakkında bilgilendirmeler yapılarak öğrenciler bu alanda daha fazla bilgi edinerek kariyer yönlendirmelerine yön verecek sunumlarla desteklendi. Sunumların ardından öğrencilerin gün boyu edindiği bilgileri kullanabileceği bir Seo çalışmasını yaparak direk sektörü temelden öğrenmenin kapısı aralandı.

İzlenimler

Webtures staj kampı tam manasıyla özgün bir şekilde bu alanda kariyer planlayan gençler için hazırlanmış bir etkinliğe benziyor. Bu yıl İstanbul içi ve dışında 100’e yakın genç staj kampına katılım gerçekleştirdi.Siz de kamp hakkında bilgi almak vey Webtures herhangi konuda merak ediyorsanız buradan bilgi alabirsiniz.

“Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer” Deneyimim

Sevgili takipçilerim, bir başka kariyer etkinliğiyle sizleri yeniden selamlıyorum! Uzun zaman önce size başvuru sürecinden bahsettiğim Webtures Staj Kampı’na geçen perşembe günü kabul edildiğimi öğrendim. Açıkçası SEO alanıyla ilgili tecrübemin olmaması, beni biraz ürkütmüştü. Kamp 100 kişinin bir araya gelip bir staj imkanı için yarışacakları bir workshop tadında geçeceğini düşünmüştüm. Yine de bu 100 kişiden biri olarak Staj Kampı’nda yer almak bile süper bir duyguydu diyebilirim. Nitekim, güzel ve verimli geçen bir günün ardından sizlerle de deneyim ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Üzerine konuşmak istediğim o kadar çok şey var ki bugünkü deneyimimi farklı açılardan ele almak istiyorum. Umarım seneye kampa başvuru yapmayı düşünenler için güzel bir bilgi kaynağı sağlayabilirim.

Öncelikle Webtures’tan ve ne yaptıklarından biraz bahsedeyim. Webtures, 2011 senesinde kurulan, Türkiye merkezli bir SEO ajansı. 8 senedir durmaksızın gelişmekte olduğu apaçık olan Webtures, İrlanda’daki şubesiyle birlikte SEO ve dijital pazarlama alanlarında hizmet vermeye devam ediyor. Hangi markalarla çalıştıklarını bilmesem de, sayısının hiç de az olmadığı tahmin edilebilir. Ayrıca aramızda kalsın, sunumların birinde Kiğılı markasının e-ticarete atılma aşamasının bizzat kendileri tarafından üstlendiği söylendi.

Bahsetmek istediğim ilk konu öğrenci yelpazesinin genişliği. Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerle tanışıp kendimi sınamak, çoğu kariyer etkinliğinde karşılaşamadığımız bir fırsat. Önceden bahsettiğim okul etkinliklerinden hatırlayacaksınız, lokal kamplara çoğu öğrenci İTÜ, Boğaziçi ya da İstanbul’daki diğer üniversitelerden katılıyordu. Ayrıca bir kariyer etkinliğinde yarış ve ödül sistemini deneyimleme şansı da bulamamıştım. Fakat Webtures, okul kulüplerinin aksine, daha kapsamlı ve geniş bir ağda öğrenci kapasitesine erişebildiği için, öğrenci çeşitliliği epey keyif vericiydi.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde kariyer

Merhabalar bugün size webtures staj kampı‘ndaki yaşadığım deneyimleri sizlere anlatıyor olacağım. Öncelikle bu güzel staj kampı fikri için Kaan gültene ve webtures ekibine teşekkürlerimi sunarım . Webtures seo alanındaki önde gelen firmalardan biridir . Dijitalde kariyer hedefleri olanlar için kesinlikle bu staj kampından yararlanmalarını tavsiye ederim.

Öncelikle sabah ilk geldiğimde gayet sıcak ve samimi bir ortam vardı; bizi gayet sıcak ve güleryüzle karşıladılar.Daha sonrasında konferans şeklinde Kaan Gülten’in ve ekibinin sunumuyla gayet bilgi dolu ve yararlı bilgiler edindik. Seo hakkında teknik bilgileri edindikten sonra eğlenceli ve keyifli bir test yaptık. Dijitalde kariyer için bana büyük bir deneyim kattığını düşünüyorum . Araya çıktığımızda Kaan Gülten ve ekibine birçok şey sorduk ve aklımızda kalan şeylerin cevabını almış olduk . Webtures ‘ in bu şekilde bir faaliyet göstermesi benim çok hoşuma gitti. En sonunda uygulama ve test olarak sınavlara girdikten sonra en azından temel düzeyde seo yetkinliğine ulaşıyorsunuz.

Son olarak benim için gayet yararlı ,bilgili ve keyifli bir deneyimdi.Kaan Gülten ve Webtures ekibine teşekkürlerimi sunarım.Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer yapmak isteyen herkese bu eğitim ve staj kampını kesinlikle öneririm .

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Webtures , bir ‘SEO’ ajansı olmakla birlikte Google ADS ve

sosyal medya alanında çalışmalarını sürdüren bir ajanstır.

Kamp süreci

Daha önce konuşulan ve üzerine tartışılan Webtures Staj Kampı

üzerine gerçek anlamda yoğun bir istek karışısında bizlere sunulan bir etkinliktir.

Seo ile ilgili bilgilendirici ve teknik anlatımlar ile ufak çaplı online sınavlar ile sonrasında uygulamalı bir proje gerçekleşimi olmaktadır .Bu projede katılımcılara gerekli bilgiler verildikten sonra karışında istenilen detaylar ile ilgili geri dönüş istenmektedir.Katılımcılar açısından oldukça faydalı bir etkinlik ve eğitim olmuştur.

Staj Kampı sonu

Etkinlik sonunda başarılı olan arkadaşlara Webtures’te staj yapma hakkı sağlanacaktır. Aynı zamanda her katılımcı için çok değerli bir kamp süreci ve tecrübe kazanımı olmuştur.Webtures ile başlanılan bu staj aynı zamanda dijitalde atılmış bir kariyer anlamında da gelmektedir.

Bu firsattan yararlanmak isterseniz www.webtures.com adresinden ulaşabilirsiniz ..

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer İmkanı

Webtures logo ve sloganı

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Olanaklarına Nasıl Erişirim?

Webtures SEO alanında en çok duyduğumuz , kendini bu alanda çok geliştirmiş ve yeni iş ortaklıklarıyla geliştirmeye devam eden bir firma . Kendi aralarında birbirlerine ve bizim gibi bu konuda daha yeni yeni bilgi sahibi olmaya çalışanlara da daima güler yüzlüler. Bu sektöre yeni girmeye çalışanlar için çok güzel imkanlar sunuyorlar bunlardan biri de “Staj Kampı”.

Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer yapmayı düşünen ya da bu alanda bilgi sahibi olmak isteyenler için çok güzel bir başlangıç yapmalarını sağlıyorlar. Peki ‘Bu olanaklara nerden ulaşabilirim ?’ diyorsanız instagram hesaplarından duyuruları takip edebilirsiniz.

Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer imkanını yakalamak istiyorsan bu daha ilk , daha devamı gelecekmiş benden söylemesi kendi sayfalarını incelemeyi unutma !!!! Link sloganda ↓

Webtures ile yükselmeye hazır olun

Webtures Staj Kampı ile Dijital Kariyer Sermayesi

Dijital devrimin sonucu olarak gelişen ve büyüyen teknolojinin giderek artmasıyla devam eden süreçte bireylerin, ilişkilerinin ve sosyal yaşamın dahada önem kazandığı bu günümüz rekabet ortamının dahada kızıştığı dönemde dijital kariyer sermayesi önem kazanmıştır. Bu süreçte çeşitli olanaklar fırsatlar ve farklılaşmış şirket kültürleri öne çıkmıştır. Bunlardan öne çıkararak sivrilen Webtures Seo kültürünün dijitalleşerek çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Teknolojik kimliğin hakim olduğu günümüz dünyasında şirket katılımcılara çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu oluşma büyük destek sağlayan ve kişilerarası etkileşiminde yoğun olduğu bilgilerini ve tecrübelerini ortaya çıkaran kariyer fırsatları yaratmaktadır. Webtures staj fırsatı dijital anlamda bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri imkanlar sağlamaktadır. Bu fırsat kişilerin dijital anlamda teknolojinin vermiş olduğu farklılaşma stratejisinde ortaya koyabilecekleri, kendilerini diğerlerinden farklı kılacak Seo’ nun en doğru bir şekilde uygulanabilecegi imkanlar sağlamaktadır. Blog yazımının internet aramalarında en üstlere çıkabilmenin, güvenli ve doğru bilginin edilmesi noktasında bilgilerin edilmesini sağlamaktadır. Çevrimiçi sosyal ağlarda rekabet edebilmenin aslında daha kolay olabileceğini Webtures ekibinden staj ve kariyer imkanlarıyla öğrenebilmektedir. Google’ın Anaylitics gibi çeşitli ekleriyle bir çok etki yaratılabileceğini basit ve yalın bir anlatımlarıyla deneyimleyebilirsiniz. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda çevrimiçi ağlard günlük yaşamın içine nasıl nüfuz ettiğini, sabit olduğu kadar değişen durumları açıklamaya yardımcı olan bu yeni yaklaşımın Seo sayesinde giderek önemli olduğunu göstermektedir. Bireylerin bilgi, beceri ve tutumlarını daha da geliştirmelerine olanak sağlayan şirkete katma değer sağlayan ve kişilerin ve şirkette başarılı olmasını destekleyen kişiler yetkinliklerini ortaya çıkarabilecekleri fırsatlar sağlamaktadır.

Diğital kariyer sermayesinin günümüz dünyasında önemli ve rekabet edilebilirlik açısından farklı olmak istiyorsanız Webtures ile yeni deneyimleri kazanabilirsiniz. Bu deneyim katılan bireylere kariyerlerine büyük bir sermaye olarak geri döneceğine emin olabilirsiniz.

Webtures ile Dijitalde Kariyer

Webtures Staj Kampı

Webtures, 2019 yılında ilk kez gerçekleştirmiş olduğu staj kampıyla ditijalde ve ağırlıklı olarak SEO alanında kariyer düşünen gençleri hedefliyor. Staj kampı başvurularında alan sınırlaması olmaksızın adaylardan öğrenmeye açık ve inovatif olmaları, hızlı aksiyon alabilmeleri bekleniyor. 22 Haziran’da tüm gün sürecek olan kampın ardından projesi en başarılı seçilen 3 kişi stayjer olarak ekibe dahil edilip katılımcılardan bazılarına eğitim hakkı ve hediye çekilişi gibi imkanlar sunulucaktır.

Webtures Staj Kampı Deneyimim

Öncelikle bir psikoloji mezunu olduğumu ve programa başvuru aşamasında tereddüt yaşadığımı belirtmek isterim. Fakat başvuru koşullarında ve ön elemelerde alan sınırlaması yapılmaması beni rahatlattı ve ön elemeler sonucu staj kampı daveti aldım. Çok az bir gecikmeyle girdiğimde sunum başlamışt. Yapılan ilk sunum genel olsa da ikincisinin tamamen teknik olması soru işareti yarattı fakat şu anda gün sonunda ”İyi ki buradaydım.” diyorum. Çünkü yalnızca SEO’nun açılımını bilerek geldim ve Search Console,siteye trafik çekme,google bot taraması,Google Analytics gibi pek çok kavrama ve temel seviyede detaylarıyla ilgili bilgi sahibip olarak ayrılıyorum. Staja dahil edilemem durumunda da giderek dijitalleşen günümüz dünyasında her insanın bu konularda bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyorum. Herkese tavsiye eder ve Webtures ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Evet arkadaşlar son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz big data , veri , yapay zeka , seo , dijital dönüşüm ve gittikçe hayal dünyamızın da ötesinde oluşan yeni gelişmeler ve her gün büyüyen merakımız peki benim bu süreçle tanışmam nasıl oldu ?

Üniversiteden mezun olmak bir başlangıç yada bir bitiş hepimiz için farklı şeyler ifade eden bir süreç iken benim için bir kayboluştu . Bu kayboluşla yeniden kendimi keşfetmek yeni fikirler yeni ilgi alanları oluşturmak adına kariyer günlerine katılıp konuşmacıları dinlemeye başladım . Big data ilk tanışmam bir üniversite etkinliğiyle beraber olmuştu .Etkinlikte ki konuşmacılar tarafından anlatılanlar inanılmaz ilgimi çekmişti ve bunun üzerine neler yapabilirim diye düşünmeye başlamışken bir diğer ikinci fırsat çıkmuştı önüme YEA BİG DATA . Büyük bir heyecanla katıldığım etkinlikte aslında bu alanda inanılmaz şeyler olduğunu beni içerisine doğru çektiğini gördüm ve biraz daha içerisinde bulunmam gerekiyor diyerek araştırmalara başladım tam da o zamanda webtures staj kampı ile karşılaştım ve şuan burdayım . Kaan bey ve ekip arkadaşları bize bugün webtures kültüründen ekip çalışmalarından hepimizin ilgiyle beklediği seo hakkında çok önemli güzel noktalarda bilgiler verdiler. Bunu yaparken eğitim havasından çok eğlenceli bir bilgi paylaşımı ortamı yaratarak bize rahat bir ortam sundular . Daha önceki etkinliklerde yapmak isteyipte asla yapamadığım bir fırsat sunarak anlattıkları doğrultusunda kendimizi ifade edip sonrasında gözlemleyebileceğimiz bir uygulama yapmamızı istediler . Şu an farkındayım asla amaca yönelik bir blog yazamadım fakat burda bu ekiple bir gün geçirmek yeni arkadaşlar ve kazanımlarda bulunmaktan dolayı mutluyum . Etkinlik için webtures ekibine teşekkür ederim 🙂

Webtures; Staj kampı ile Dijitalde Kariyer İmkanı

O staj kampında ben olsaydım diyenlerinizi duyar gibiyim. Youthall ve Webtures tarafından duyurusu yapılan ve daha sonrasında kaydını tamamladığım Webtures’in merakla beklenen staj kampı. Yeni stajyerler ve ekip arkadaşlarıyla tanışmak için ilki Türk Telekom Satralde düzenlendi.

Webtures

Gelişen ve değişen teknoloji ile yeni meslek gruplarının çıktığı günümüzde Seo’luk alanında çığır açan Webtures müşterilerine hizmet sunmaya devam etmektedir. Seohocası olarak çıktığı bu yolda daha sonra Webtures olarak devam eden Kaan Gülten ve ekibi, bu alanda Türkiye’nin önde gelen şirketi konumunda. Teknik bilgisini sürekli yenileyen ve güncelleyen, takım ruhu ve iş birliği içerisinde yeni ekip arkadaşları aramak için Staj kampını gerçekleştirdiler.

Neler Yaptık, Neler öğrendik.

Saat 10’da Webtures kurucu Kaan bey’in sunumuyla başladı staj kampı. Bu yola nasıl çıktığını, Kariyerini nasıl geliştirdiğini ve girişimlerinden bahsetti. Daha sonra Webtures hakkında genel bilgilendirmeden bahseden Seo’luk nedir ? Ne iş yapar? gibi belli başlı soruları cevapladı. Seo; Bir kalıp değil, analitik bir düşüncedir. En basit anlatımla; var olan ziyaretçi sayısını arttırmak olarak tanımlayabiliriz. Şu ana kadar verimli geçen kampın bir sonrakine katılmayı iple çekiyorum

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

22.06.2019 tarihinde bir ilke imza atan Webtures Ailesi, Türk Telekom Santral’de gerçekleştirdiği “Webtures Staj kampı 2019” etkinliği ile büyük ilgi topladı.

Etkinlik başlangıç olarak; Webtures şirket oryantasyonu ile başladı. Hemen akabinde, Kaan Bey ilk konuşmacı olarak yer aldı. Kaan Bey konuşmasında, SEO’nun ne olduğuna dair, nerede kullanılacağını, ne tür işlevler sergilediği ve SEO’nun website üzerindeki kalitesinin ne kadar önemli olduğuna dair bilgiler sundu. Arama Motoru Optimizasyonu olarak sözlükte yer bulan SEO kavramı ile Google’da ilk sıraya yükselme çabası, ülkemizin dijitale bakış açısını değiştirdi. Ülkemizde de son dönemlerde popüler olan SEO, e-ticaret alanında kendini ve tüm süreci yönetmektedir. SEO ile var olan ziyaretçileri kazanmak artık çok daha kolay olduğu aktarıldı. Örnek olarak: “Web sitenizin Google’da en üste çıkması, en işlek caddede dükkanınız olmasından daha faydalıdır.” sözü ile SEO’nun önemini vurguladı.

Konuşmanın ikinci yarısında yer alan konuşmacı Atakan Bey, dinleyenlere daha çok SEO hakkında teknik bilgiler sundu. Web Siteleri için, Google ‘ın ücretsiz sunduğu Search Console ‘da; Tıklanma oranı, Ortalama konum ve sayfa görüntüleme sayısı komutlarını, Search Console’de görebileceğimizi anlattı. Search Console’dan hemen sonrasında içerik oluşturmanın, hedef kitleye uygun olması gerektiğini ve anahtar kelimelerin mutlaka hedef kitleye uygun gerektiğini vurguladı. Anahtar kelimeler için; Anahtar Kelime Planlayıcısı, Ahrefs ve Keyword Finder gibi uzantıların olduğundan bahsetti. İçerik oluştururken title’nın çok önemli olduğu ve URL adresinin basit olması gerektiğini söyledi. Sitede yer alan görsellerin, alt etiketi, görsel adı ve görsel title ile optimize etmemiz gerektiğini ekledi. Site hızını düşürecek faaliyetler, kullanıcıyı siteden dolaşmaktan vazgeçireceğini söyledi. Google Bot’ın taranması ile İlk ziyaret edilen site robosts dosyası olduğunu söyledi.

Son olarak, Webtures Staj Kampı deneyimine katılan ziyaretçiler çok eğlenceli vakitler geçirdiler. Webtures ailesine çok teşekkürleri iletiyorum.

Webtures’da Staj Kampı Heyecanı

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Yazılıma heyecan mı duyuyorsun ?

Dijital sektöründe kariyer stajın olsun mu istiyorsun?

Webtures sana bu staj kampını sunuyor

Selam pazarlamada ve yazılımın birleştiği faydalı SEO eğitimiyle kariyerindeki gelişime gelişim kat.. 2019 Haziranda yapılacak staj kampına yer ayırt..

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Pekiii SEO ne demek?

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir.

Webtures CEO’su Kaan Gülten hazırladığı bu staj kampı ile dijitalde kariyer etkinliğini sosyal medya alanlarından bildirip sektöre yani SEOlar kazandırıp dijital sektörde rekabetin çoğalmasıyla kalitenin artmasını hedeflemektedir.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer’de ne yapılıyor

SEO teknik ekibi ile SEO hakkında her şey öğretilip bunun yanında pazarlama tekniklerini Türkiye’nin büyük firmalarının referansı ile bizlere bu imkanı sunuyor. Daha sonrasında Webture’de kariyer imkanı da bize sunulacak olan hediyelerden biri

Eğlenceli çalışma ortamı aktif, dinamik ve genç kadrosuyla global pazarda iyi bir kariyer yapmamızı sağlıyor

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer ile çalışmaya başlayan H.Esat Ülker’in anlattıkları

Merhabalar ismim Hüseyin Esat Ülker kendim endüstri mühensiyim ve girişimcilik adına girdiğim bu yolculukta instagram üzerinden girişimcikafası adlı instagram sayfasını takip ederek bu kamptan haberim oldu. Kaan Bey’in hesabını takip ettikten sonra Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer etkinliğini kazandım ve şimdi firma içerisinde Performance Marketing Specialist görev yapıyorum. Herkese tavsiyem Webtures staj kampına katılmasını öneririm 🙂

Peki Webture Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer’e Nasıl Katılacam

Staj hakkında bilgi almak için buradan girebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip edin; Linkedn , İnstagram , Youtube , Twitter , Facebook

Webtures Staj Kampı ile Dijital Kariyerinize Yön Verin

Webtures ekibinin parçası olmak isteyen, seo hakkında bilgi almak isteyen gençler Türk Telekom Santralde bir araya geldi. İnternet kullanımın yaygınlaşması ve e-ticaretin gelişmesi ile dijital pazarlama alanları yaygınlaşmıştır. Markalar, şirketler, kişisel blog vs sahibleri hedef kitlelerine en iyi pazarı sunmak için rekabet yarışına girmektedirler. Günümüz internet kullanımın yaygın olması ile birlikte siber kültürün bir parçası haline gelen bireyler kendi kriterlerine en uygun arayışlara girmektedirler. Bu da dijital pazarlamada hedef kitlesine sunulan hizmeti en iyi şekilde sunan şirketler ön plana çıkmaktadır. Arama motorlarında ilk sayfalarında görünmek ve trafik elde etmek istiyorsanız Webtures seo yla size en iyi hizmeti verecektir. Trafik yaratmak , sayfanın ön planda olması için anahtar kelimelerin uygunluğu sizi en iyi sonuca götürecektir. Kariyer hayatınıza Webtures ile yön verebilir , yükselebilir ve yükseltebilirsiniz. Webturesin hizmeti sayesinde şirketinizin ya da sayfasınızın tıklanma ve görüntülemeleri ile tanımış bir kimlik yaratmış ve pazarlama alanlarınızı büyütebilirsiniz.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Webtures kariyer kampı Türk Telekom Santral ofisinde, 80’e yakın ve özel elemeler sonucunda bir araya gelmiş adayın katılımıyla gerçekleşti. Şirketin yapısını ve işleyişi en güzel şekilde sunan staj kampı ilk olarak verdiği eğitim seminerleri ardından gelen kısa nefes aralarında Kahoot (application) testi ile stres ve baskı altında hızlı düşünebilmeyi değerlendirdikleri, online test ile interaktif bir staj kampı gerçekleşti. Tüm bunlar sonunda sürecin başından, son ana dek öğrendikleri ile şirketin ana amacını (main goal) katılımcılara uygulatarak öğrenme sürecine bireyler davet edildi.

İnteraktif işe alım süreçlerinden ilham almış bir algı ve öngörüyle yola çıkan ekip, temelde iki önemli modelleme (modelling) metodu ile süreci uyguluyor. Bu anlamda öngörülen iki modellemeden bahsedecek olursak bunlar: İlk olarak Acun Ilıcalı modeli ve ikinci olarak da Elon Mask şeklinde tanımlanmıştır. Acun stratejisi temelde aile, samimiyet, bağlılık, esnek çalışma gibi konuları içinde barındıran bir çalışma ekosistemi. Aynı zamanda yöneticiler ve işe alım süreçleri nazarında bakacak olursak da bu yöntem şirkete alınan kişinin eğitilebileceğini ve bu aidiyet duygusuyla daha verimli çalışma ortamı sağlayacağına inanılıyor. Tabi tüm bunlar olurken bir taraftan da vakalara (case) en hızlı reaksiyon üretme adına Elon Musk modeli kullanılma yönünde aksiyon alınmış. Bu model sayesinde de ihtiyaç anında ihtiyaca yönelik hedef kitle (target) belirlenerek kişilerin bilgi ve deneyim birikimlerinden direkt olarak yararlanılmış olunuyor.

Sektörün gelecek vadediyor oluşuna atıfta bulunmak gerekirse; üniversite öğrencilerinin hafta sonu olmasına rağmen bu denli katılımı pozitif bir imaj çizecektir. Bu anlamda facebook, twitter, whatsapp, netflix, instagram gibi dijital ve sosyal medyanın temelini oluşturan bu uygulamaların kullanım oranları da yine bize sektörün genişlediği noktasında ışık olacaktır. Ülkemizin de dijital anlamda başarılar göstermesi adına onları SEO ve marketing süreçleri anlamında kararlı, eğitimci yaklaşımı takdire şayan. Dileriz ki onların pazarlamaya dolaylı yoldan da Türk gencinin dijitali yakalama katkılarına da ayrıca teşekkürü bir borç biliriz.

Webtures Staj Kampı ile Dijital Pazarlamada Kariyer

Merhaba. Bugün size Webtures şirketinin düzenlediği staj kampı etkinliği hakkında bilgi vereceğim ayrıca yaşadığım tecrübeleri size aktaracağım.

Öncelikle şirketin internet sitesini buraya yerleştiriyorum: www.webtures.com.tr bu site üzerinden bir ön bilgi edinebilirsiniz.

Gün içi tecrübelerimlerinden başlarsak 22 Haziran saat 10:00 itibariyle İstanbul’da tarihi yarımada olarak da bilinen Fatih ilçesi içinde Kapalıçarşıya yakın bir yerde bulunan Türk Telekom Santral Binasına geldim. Sıcak bir karşılamayla beraber salona göz gezdirmeye başladım.

Resimlerde gördüğünüz üzere salonun iç yapısı genel olarak böyle. Devam edecek olursak giriş sunumu için soldaki fotoğrafta gördüğünüz sandalyelere oturduk ve sunumun başlamasını bekledik. 10:05 gibi Webtures kurucusu Kaan Gülten’in sunumu başladı. Kaan Gülten bu sunumda kendi şirketinin tanıtımı,şirket yapısını,dijital pazarlama üzerine kariyer konusunu detaylı bir şekilde anlattıktan sonra teknik olarak SEO alanında bilgi vermek için Atakan Erdoğan bizi bilgilendirmeye başladı ve genel olarak SEO’nun önemini,bir internet sitesini arama motorları sonuç sayfası yani SERP’de nasıl üst sıralara çıkarabileceğimizden bahsetti. Açıkçası bu sunumda arama motorları ve internet sayfalarına nasıl değer kazandırılacağı konusunda çok bilgi edindim. Bazılarından bahsetmek istiyorum:

1 – Anahtar Kelime: Sitede anahtar kelimenin etkili olabilmesi için daha spesifik bir kelime seçmemiz gerekiyor. Örneğin elektro gitar değil de “Floyd rose’lu çift humbuckerı olan Cort X11 gitar” gibi

2 – Search Console: Sitenizin Google tarafından tanınmasını sağlamak için güzel bir modül

3 – Google Analytics: Sitenizin istatistiklerini görebilmeniz ve strateji belirleyebilmek için çok güzel bir modül

Sonuç olarak bu 1 gün içinde SEO ve dijital pazarlama konusunda kariyer yapmak için daha istekli hale geldim. İmkanı olan herkese bu deneyimi yaşamalarını önemle tavsiye ederim. Bakın bu kısım önemli! 🙂

Bir dahaki makalede görüşmek üzere

-Oğulcan

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Yaz Geldi, Şimdi Staj Zamanı

Uzun süren ve hepimizi oldukça yoran bir final dönemini daha bitirdikten sonra, yine yaz tatilimize kavuştuk. Sınavlara girerken “Şu sınavlar bitsin de bir tatil yapalım.”, “Dersim kalmasın da bu yaz kafamı dinleyeyim.” diye söylenip durduk. Ama sınavlar bitince fark ettik ki asıl önemli kısım şimdi başlıyor. Stajlar…

Nasıl Bulacağız Şimdi Stajı?

Staj, üniversite öğrencilerinin önem sırasında derslerden sonra yer alsa da son sınıfa geldiklerinde, zorunlu staj arama çabaları öğrencilere neyin daha önemli olduğunun cevabını en güzel şekilde verir. Öğrenciler, ders notlarındansa okuldaki sosyal faaliyetlerinin, kulüp tecrübelerinin daha önemli olduğunun farkına varırlar. Çünkü gezindikleri kariyer sitelerinde not ortalamasından başka doldurabilecekleri bir alan olmaz. Dertlenmeyin hemen. Bende bu öğrencilerden biriydim.

Bir Staj Macerası

Benimde 4.sınıfa başlamadan önceki bu son yaz tatilimde staj yapmak en çok istediğim şeylerden biriydi. Üniversiteyi bitirmeden, zorunlu stajıma başlamadan, kendi çabalarımla başvurduğum yerlerden birinde gönüllü stajyerlik yaparak tecrübe edinmeyi çok istiyordum. En sonunda çabalarım boşa çıkmadı ve Webtures staj kampına katılmaya hak kazandım.

Webtures Staj Kampında Neler Yaptık?

Webtures Staj Kampından Bir Görüntü

22 Haziran Cumartesi günü katıldığım bu etkinliğin bana katabileceği çok şey olacağına inanarak gittim. Yanılmadım da. Kaan Gülten’in güler yüzüyle başlayan etkinlikte ilk olarak Webtures şirketini daha yakından tanımamız için bir sunum yapıldı. Ardından SEO ile ilgili temel teknik bilgileri öğrenebileceğimiz bir sunum yaptı Atakan Bey. Günü eğlenceli kısmı da bundan sonra başladı. Hep birlikte hem eğlenceli hem öğretici soruları olan online bir test çözdük. Gerçekten hepimizin eğlendiği dakikalardı bunlar. Daha sonra ise bütün öğrendiklerimizi uygulama konusunda ne kadar başarılı olabildiğimizi görebilmek için bir uygulama yaptık. Hepimiz kendi içeriklerimizi yazdık. Kampın sonunda gün içerisinde olduğumuz test ve hazırladığımız içeriğin performansı değerlendirilerek birkaç gün içerisinde başarılı olan 3 kişi açıklanacak ve Webtures’ta staj yapma olanağını elde edecek.

Benim için harika bir deneyimdi bu kamp. Umarım burada staj imkanı elde edecek 3 kişiden biri olabilirim. Staj kampı hakkında aha fazla bilgi için Webtures’un sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.webtures.com.tr/staj-kampi/

Webtures Staj Kampıyla Dijitalde Kariyer İmkanı

Webtures ekibi, kendine has bir şekilde Staj Kampı adı altında bir organizasyon düzenleyerek dijital alanda kariyer yapmak isteyenlerden büyük ilgi gördü. Yüzlerce başvurunun ardından ön eleme yapılarak kampa sadece 100 kişi seçildi.

Açılışta Webtures CEO’su Kaan Gülten, öncelikli olarak kendinden ve şirketin gelecek planlarından bahsederek katılımcıları şirket hakkında aydınlattı.Önemli bir bilgi olarak Kaan Gülten, bugünün sonunda 3 stajyer alacaklarını söyledi.

Daha sonra SEO hakkında teorik bilgilendirmeler yapmak için sahnede Atakan Erdoğan yer aldı. Öğleden sonra devam edilecek programa çeşitli Workshop’lar yapılarak devam edileceği söylendi.

Dijital Kariyer Sahibi Olabilmek İçin Fırsat Webtures

Bir çoğunuzun Webtures Staj Kampı nedir dediğini duyar gibiyim. CEO Kaan Gülten, bu alanda kariyer sahibi olmak isteyenler bir fırsat sunmak adına Staj Kampı adı altında bir program başlattı. Daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı ile Dijital’de Kariyer!

Webtures, ilk kez düzenlediği bu etkinlikle ilgili gözleri SEO Dünyasına ve Dijital’e çevirdi. Hem meraklıları ile bir araya geldi hem de dijital dünyaya bu işin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Webtures Staj Kampı 2019

Webtures, Türkiye’ye SEO’yu getiren şirket olarak biliniyor. Geniş müşteri kitlesi de şirketin başarılarından kaynaklı. Bilinen bir şirket olması sebebiyle de her kesimden ilgi yoğun oluyor haliyle. Webtures de bunu fırsat bilip, bir staj kampı düzenleyerek hem insanları daha da bilinçlendiriyor hem de kendilerine uygun ekip arkadaşlarını arıyorlar.

Neler Yaşandı?

Oldukça dinamik bir toplulukla #roketle etiketiyle sabah erken saatlerde başlayan Staj Kampı, Kaan Gülten’in sunumuyla başladı.Eğlenceli geçen sunumların devamında ufak mola verilerek topluluğun iyice kaynaşması sağlandı. Devamında da stajer adayları testlerden geçilerilerek becerilerinin sergilenmesi istendi.Umarım iyi iş çıkarmışımdır :).

Neler Ölçüldü?

Adayların hız testiyle stres altındaki performansları gözlendi. Devamında ise önce pratik bilgiyi ölçen çoktan seçmeli bir test yapılırken, sonrasında ise teoriğin partiğe dönüştüğü bir blog yazması istendi.Sonuçların bir hafta sonra ilan edilmesi bekleniyor.

Peki Devamı Gelecek mi?

İlki düzenlenen etkinliğinin devamı muhtemelen gelecektir. Ayrıntılı bilgi için Webtures’in sosyal medya hesaplarına bakabilirsiniz. Yazıyla ilgili görüşlerinizi belirtmek isterseniz yorum yapabilir veya bu etkinliğin bilinirliğini arttırmak isterseniz yazıyı paylaşabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

 Gelişen teknolojiyle birlikte değişen dünyanın getirdiği temel ihtiyaçlardan biridir, dijitalde kariyer. Giderek büyüyen pazarın içinde artan ihtiyaçlar, yeni nesil pazarlama anlayışlarıyla kariyer fırsatları sunuyor. Dijital pazarlama alanında kariyer yapmaya karar verdiğimizde, adımlarımızı başarılı atabilmek ve rakiplerimizden bir adım öne çıkabilmemiz için bazı farklılıklara ihtiyacımız var. Burada kaleme alacağımız satırlarda ise teknik konulardan ziyade pazarlama alanında gelişim için bulunulması gereken en faydalı ortamlardan biri olan Webtures’ten bahsedeceğiz. 

 1 gün boyunca uyguladıkları staj kampıyla beraber hem yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor hem de eğlenerek öğrenmenize imkan sağlıyorlar. Yaklaşık 80 kişinin katılımıyla gerçekleşen kampa başlarken öncelikle şirketin dinamiklerinden bahsettiler sonrasında ise SEO 101 tadında kısa bir sunum yaptılar. Her birimiz stajyer olarak ayrılma imkanını elde edemesek dahi burada zaman kavramını yitirip inanılmaz güzel zaman geçirerek faydalı bilgileri cebimize koyduğumuza inanıyorum. 

Webtures’te Staj Deneyimi

Dijital dünyada kariyer hedefi olanlar bu yazı sizin için! Bildiğiniz üzere dünya çok değişti, globalleşen dünya da artık işler dijitalden yürürken karşımıza yeni yeni meslek dalları çıkıyor, bende tam da bununla ilgili araştırmalar yaparken Webtures ile ismiyle karşılaştım ve yakından tanımak istedim. Şans o ya güncel bir staj kampı ilanı başvurusu gördüm hız kaybetmeden başvurumu gerçekleştirdim, olumlu sonuçlanan başvurum açıkçası beni fazlasıyla heyecanlandırdı, deneyimlediğim bir günlük Webtures staj kampında dijital de nasıl kariyer planı oluşturmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyimin yanında SEO alanıyla ilgili teknik bilgilere de sahip oldum, hııı tabi bi de yanında sıcak insanlar ve şahane ikramlarla, verimli ve fazlasıyla samimi geçen Webtures ailesiyle geçirdiğim bir günün sonunda buradan fazlasıyla kararlı, kendime bir şeyler katmış ve yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ayrılıyorum.

Demem o ki, dijitalde kariyer hedefi olanlar için Webtures ailesinde staj yapmak ve çalışmak büyük bir ayrıcalık bu yazıyı okurken kendine acaba ben mi ? diye soran arkadaş! Evet sen.

Hız kaybetmeden Webtures ailesinde dijital dünyanın getirilerini deneyimle.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Bu kampta dijitalde kariyer planlayanlara kapılarımızı açıyoruz.
Dijital Kariyerin Kampı

Webtures tarafından Türk Telekom Santralde organize edilen yeni nesil stajyer alımı dikkatleri üstüne topladı.
Staj kampı olarak adlandırılan bu etkinlik 22 Haziran Cumartesi günü 10.00-16.00 arasında gerçekleştirildi. İlk kez düzenlenen ve çeşitli üniversitelerden yoğun ilgi ve katılım gören staj kampı dijitalde kariyer hedefi olanlar için büyük bir fırsat yarattı.Aynı zamanda bu kamp sayesinde SEO ve Dijital pazarlama konusunda ilgisi olan öğrenciler konunun uzmanlarından bu sektörü tanıma imkanına sahip oldu.
Youthall ve Webtures kariyer platformuyla duyurusu yapılan etkinlikte öğrencilere basit seviyede SEO eğitimi verildi. Bu eğitimden sonra öğrenciler bilgisayarlarıyla pratik yapma ve feedback alma şansına sahip oldu. Bu nedenle aslında kariyer yolunda nasıl ilerlemesi gerektiğine hala karar veremeyen gençler için bu kampta duraklamak inanılmaz bir fırsattı.

Webtures staj kampı etkinliğini yaparken öğrencilerin yenilikçi ve öğretici bir deneyimle karşılaşmasını amaçladığını belirtiyor.Bu etkinliğe katılan öğrencilerden deneyimlerini paylaşmasını isteyen şirket aldıkları geri bildirimlerle aslında hedefledikleri noktaya ulaştıklarını gözler önüne seriyor.

Katılımcı öğrenciler etkinlikten çok keyif aldıklarını ve gerçekten öğretici bir deneyim elde etme fırsatı yakaladıklarını söylüyor.
İşletme 2. sınıf öğrencisi Bahar’a göre ” Webtures Staj kampı etkinliğini gördüğümde acaba başvurabiliyor muyum? tereddüttü yaşadım. Seo ve dijital pazarlama başlıklarını merak ediyordum ve aslında bu sektörde kariyer düşünmeli miyim şeklinde aklımda sorular vardı.Bu etkinliğe katıldıktan sonra verilen eğitim sayesinde bütün bu soruların cevabını alma imkanım oldu. Aynı zamanda pratik yapma imkanı ve yaparken bize yardımcı olmaları gerçekten bu platforma sempati duymamı sağladı.Bu etkinlikten ayrıldıktan sonra kendimi bu konuda geliştirmek istediğime karar verdim. Üniversite öğrencileri olarak kariyer yolumuzu çizmemize bu tarz kamplar çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Aynı zamanda Webtures’in şirket kültürünü ve imkanlarını da yakından görmemi sağladı.Mezun olduğumda ya da staj dönemimde mutlaka içinde olmak istediğim bir şirket ve alan olduğuna karar verdim.”

Sevgili Webtures‘i bu etkinliği düzenlediği için tebrik ediyoruz.Bunun diğer şirketlere de örnek olmasını diliyoruz.Üniversite öğrencilerinin kariyer adımlarını daha emin atmaları için Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer etkinliğinin seneye daha da iyi olacağına inanıyoruz.

Webtures Staj Kampı Dijitalde Kariyer İmkanı

Merhaba Ben Hünkar ÇELEBİ,

Kendim hem öğrenciyim ayrıca bir şirkette çalışıyordum ta ki Webtures firmasının staj kampını öğrenene kadar. Çünkü araştırdığım kadarıyla Webtures firması çalışanlarına ve stajyerlerine çok iyi fırsatlar sunan ayrıca iş ahlakı tam olarak oturmuş ve çalışanlarını düşünen bir firmadır. Belki sosyal medyada görmüşsünüzdür şirket iş görüşmesine veya eğitimine gelenlerin yol masraflarını düşünerek zarf içerisinde karşı tarafa takdim etmiştir. Bilirsiniz böyle şirketleri genelde dizilerde görürüz ve çalışmak istediğimiz yerlerdir. Webtures açıkçası iş ahlakı, iş etiğine uygun hareket etmekte çalışanlarına psikolojik olarak rahatlatmaktadır.


Bende çalıştığım halde başvuruda bulundum ve şimdi süreci anlatıyorum izlere.
İlk önce kendi sitesine girerek bilgi toplayıp başvuruda bulundum.
Başvuru yapan kişileri elediler ve mail yoluyla bana bilgilendirme yaptılar.
Eğitimin olacağı gün, adres, saat yazdılar ve laptop ile birlikte gelmemi istediler.
Bende istedikleri saatte laptop ile gittim bizi çok güzel karşıladılar.

Sabah kahvaltı yapmayanlar için simit, poğaça, meşrubatlar vs yiyeceklerle kahvaltı yaptık ve sunum başladı.

Kaan GÜLTEN – SEO Öğretmeni (Uzman) sunumunda SEO (Arama Motoru Geliştiricisi) hakında bilgiler verdi ve çalıştıkları şirketleri paylaştı. Aslında SEO ileride çok gelişeceğini ve şuan ile birlikte bu sektörde çok bilgi edineceğimizi geleceğin mesleği olarak nitelendirdi. Çünkü; Türk insanı hep lider olmak ister ve 1. ilk sırada olmak ister bunun için şirketler ilk sırada olmak görünmek isterler. Biz arama yaptığımızda genellikle ilk siteye tıklama yaparız ve oradan istediğimize ulaşmayız böylece şirketlerde bunun yarışına girmekte. Bunun kaba taslağını anlattıktan sonra teknik ekip sayfa bilgilendirilmesi sayfa için gereken başlıklar konu başlıkları nerede olması gerektiğine karşılık bilgiler verdi ve hızlı soru oyunu oynadık duvara yansıtılan oyunda hızlı doğru cevap veren birinci oldu ve ben olamadım bu oyunun amacı kriz dönemlerinde hızlı ve doğru karar almanın önemi içindi ve 45 dk ara verdik. Sonra bizden blog yazmamız istendi ve test sorularını cevapladık. Bu blogda amaç tıklanma sayısı ve sitede kalma uzunluğu, başlık, ilgi çekicilik bunlar göz önüne alınarak aramızdan kendi ekibine 3 kişi seçecek. Bu sürek iş günlerinde 2-3 günü buluyor.

Bence sizde şansınızı deneyin bilgi edinin Webtures firması ve SEO büyüyecek bir meslektir.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

22 Haziran 2019 tarihinde Webtures tarafindan ilki gerceklestirilen Webtures Staj Kampi benim icin cok farkli bir deneyim oldu. Bu deneyimimi sizinle de paylasmak isterim.

Oncelikle Kaan Bey bize kendini ve sirketin su anki konumuna gelis seruveninden bahsetti. Bize sirket icindeki onem verdikleri politikalari aktardi.

Daha sonra sitelerin arama motorlarinda one cikarilmasi icin izlenilen baslica yollar anlatildi. Bu yollari kullanirken bizim onemli olan parametreler nelerdir, ne zaman hangi parametre kullanilir gibi bu isin temel yapi taslarindan bahsettiler.

Biraz daha detayli ve teknik olarak anlatmam gerekirse, biz Google’a web sitemizi kaydettigimizde ilk olarak Googlebot bizim sayfamizin robots.txt’ini okuyor. Buradan sitenin girilmesi gereken ve girilmemesi gereken yerler olup olmadigini ogreniyor. Daha sonra da sitemizin sitemap.xml dosyasina giderek buradan sitemizin haritasina erisiyor diyebiliriz.

SEO icin kullanilan Google Search Console sayesinde sitemize tiklanma orani, ortalama konum ve sayfa goruntulenme sayisina erisebiliyoruz.

Sitemizin en onemli problemlerinde biri olan trafik cekme islemi icin de kullanilan bir arac olan SERP(Search Engine Results Pages)’dan bahsedelim. SERP ile aslinda arama yaptiktan sonra karsimiza cikan sayfalari belirleyebiliyoruz diyebiliriz. Bizim sayfamizin ust siralarda cikmasini saglamak icin SERP aracini kullaniriz. SERP icin gerekli anahtar kelimeler girilmesi gerekir. Bu anahatar kelimeler de kendi icinde ikiye ayrilir. Generic kelimeler yani asil arama yapilan kelimeler ve long tale denilen yani ekstra kullanilan kelimeler.


En onemli konulardan biri olan icerik olusturma bizim istenilen kelimeye gore sayfamizin icerinin ne kadar dogru ve one cikmasi icin ne kadar yeterli oldugu alana hitap ediyor. Bu kisimda en cok dikkat edilmesi gereken birkac kriter bulunuyor. Bunlar; URL yapisi, H(header) etiketleri ve gorsel. Ozellikle gorsel site ici kriterlerden en onemlisi diyebiliriz. Ayrica SERP’de tiklanmayi etkiliyor. Bu nedenle site icerisinde gorsel bulundurmaya onem vermemiz gerekiyor.

Bana ayrilan surenin sonuna geldim. Bu nedenle yaziya devam edemeyecegim fakat sunlari da soylemem gerekiyor ki gercekten benim icin farkli bir alan olan SEO’luk hakkinda cok guzel bilgiler edindim ve bu sure zarfinda cok keyif aldim diyebilirim. Boyle guzek etkinliklerin devam etmesi dilegiyle.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyere İlk Adım

Uygulamalı SEO Eğitimi

Hellooo! Bugün sizlere son dönemlerde hızlıca büyüyen dijital kariyer hakkında, Webtures’ ın düzenlediği staj kampından bahsetmek istiyorum.

İlk etapta internetten başvuru yaptıktan sonra gelen maile onay verip ön elemeden geçen 100 kişi arasına girmek gerekiyor. Buradaki en önemli detay bence maili mümkün olduğunca hızlı görüp, hızlı geri dönüş yapmak. Sonrasında süreç başlıyor.

Ön elemeden geçerseniz eğer , size bununla alakalı ikinci bir bilgilendirme maili geliyor. Bu mailde adres, saat, tarih gibi bilgiler bulunmakta.

Şimdi sırada, belirtilen tarihte ve saatte staj kampının olduğu adrese gitmek var. İlk etapta sizi Webtures ‘ ın sıcak ekibi karşılıyor. Gerekli sunumlar ve bilgilendirmeler yapıldıktan sonra katılan 100 aday aynı anda uygulama sürecine giriyor. İki adet online test ve proje simülasyonu sonrası değerlendirmeler yapılıyor. Sonucunuza göre ekibe katılmaya hak kazanıyorsunuz.

Pekiiiiii, kampta verilen eğitimler neler içeriyor? Bize ne katıyor bu eğitimler ?

Şöyle söyleyeyim, ilk başta SEO bilginiz sıfır geldiyseniz bu staj kampına, çıkarken başlangıç seviyesinde bir SEO bilginiz oluyor. Gerçekten dolu dolu geçen bu günün sonunda, kendinizi dijital dünyanın arka planında dönen planlama ve optimize etme konularında bilgi sahibi olmuş bulacağınıza garanti verebilirim.

SEO başta çok kolay gözükse de işin içine girdikçe aslında ne kadar büyük bir okyanusta olduğunuzu görüyorsunuz. Dijital dünyaya şöyle bir baktığımız zaman gördüğümüz şey, herkesin bir popüler olma çabası ve bu konuda mevcut olan rekabetler. SEO bilgisi olmayan insanlar, tanınma oranı düşük olduğu için neler yaparak tanınabilirliklerini arttıracaklarını da bilmiyorlar haliyle. Bu noktada dijital ajanslarla yapılan iş birlikleri devreye giriyor. Eğer SEO bilginiz az da olsa varsa, işiniz kolaylaşmaya başlıyor. En azından ezbere gitmek yerine analitik düşünerek hareket edebiliyorsunuz.

Webtures Staj Kampı’nda amaçlanan olay da bu aslında. Dijitalde bir kariyer planınız varsa, Webtures bu koca okyanusta yönünüzü bulmanızı sağlayan bir pusula görevi görüyor size verdiği eğitimle birlikte. İnternetten ajansın başvuru ilanlarını takip edip bir sonraki eğitimde siz de yer alabilirsiniz. İnanın, bu gerçekten sizin için bulunmaz bir deneyim olacak.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

webtures staj kampı ile ilgili görsel sonucu

22.06.2019 Türk Telekom Santral’de yer aldığımız ” Webtures Staj Kampı” eğlenceli şekilde ilgililerine bilgileri öğretti.

-Seo’nun geçmişi, şuanı ve geleceği hakkında iyi bilgiler, e-ticaret, küçük ve büyük web siteler, firmaların linklerini vermemesi ve bunun üzerine yeni bir link açılıp onu nasıl hayata geçirildiğini, web sitenin arama motorunda nerede nasıl yer aldığından bahsedildi. Seo’nun başka bir kapıya açılışını ve gerçekten zor aynı zamanda tüm bir beden olarak işleyişin nasıl olduğunu anladım.

Aslında bakarsanız işleyişi anlamanız için üzerine gitmeniz lazım lakin ben sadece 1 saat önce işleyişi görüp üzerine yazı yazmaktayım 🙂 Aman ha laptopsuz gelseydim vay halime.

Kaan Bey’den başlamak istiyorum. Müthiş tek kelime ile. Diğer çalışanlar ise bir o kadar pırlanta ellerinden geleni yaparak en iyi şekilde anlatım yapmaya çalıştılar.

Kiğılı markasını çoğumuz biliriz. Webtures’ten rica etmişler ehehuehu 🙂 Bizi Yükseltin demişler ehuehu 🙂 Tamam tamam 🙂 Kiğılı’nın internet sitesi üzerindeki gelişiminde Webtures’in etkisi çoooook büyük bunu bir baştan bilelim.

Seo en kısa anlatımı ile web sitesinin arama motorunda en üstte olmasını sağlar. Ama bitmedi… Kullanıcı sitede ne kadar durmuş, fare hareketi en çok nerelere olmuş, sitede en çok hangi anahtar kelimeyi aramış bunlara bakmaktadır.

Çözüm süreci olarak izlenen yol çok önemli aslında;

-Çıkış oranlarını düşürmek ( önüne çıkan, kenarda duran reklam bile çok önemli bu noktada)

-Site içi kar ve satış oranlarının arttırılması

-Tıklanma oranını arttırarak en yükseğe çıkma

Şöyle bir şey anlattı Kaan bey, bir şirket diğerine hava atmak için onun önüne geçiyorlmuş 😀 Komik buldum doğrusu, iş yapılır ama teklif eğlenceli de gelmeli bence 😀

Kısa açıklama yaptım ama bence anladınız 🙂 Google’a web siteyi ekleyeceğiniz aşamada ‘Google search console”dan yardım alıyoruz. Bize arayüzde bir sıkıntı var mı veyahut aynı siteden var mı ya da site olmuş mu gibi cevapları bize veriyor.

Google’a sorduğunuz zor soruya kolay bir cevap alabiliyorsunuz lakin kolay soruya zor cevap alabilmekteymişiz.

H1, H2 sanırım en hoşlandığım yer burasıydı 🙂 Bir başlık verip onun alt kademesini yazıyorsunuz yani anahtar kelimeleri.

Anahtar kelimeler ile rakiplerinizle savaşıyorsunuz.

Size yazarken ki halimizi göstereyim hepimiz heyecan içindeyiz. Bana gelirsek heyecandan adımı unutan biriyim:)

cof

Onlar ile birlikte staj yapamasam da benim için muhteşem bir deneyimdi. Herkese tavsiye ederim dibbine kadar 😀

Ben nam-ı değer rozart. Hoşça kalınnnn.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

SEO başta olmak üzere Dijital pazarlamanın tüm dallarına hakim olarak, dijital dünyada marka olmanın yollarını en net şekilde ölçümleyebilen, uygulayabilen ekip ruhuyla hareket eden bir ajans olan Webtures Staj Kampı Bugün Saat 10.00’da Türk Telekom Santral Binasında kapılarını açtı. Youthall üzerinden yapılan başvuru sonucunda ön elemeyi geçen 100 kişi Türk Telekom Santral Binasında Webtures CEO’su Kaan GÜLTEN’in açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından SEO Uzmanı Atakan ERDOĞAN sunumunda SEO’nun neler yaptığını, nasıl çalıştığını anlattı. Sunum sonrası öğrendiklerimiz ve genel kültür bilgilerimizi ölçebilceğimiz bir quiz sonrası SEO testini çözdük ve wordpress üzerinden öğrendiklerimizi uygulamaya dökme zamanı geldi. Google Search Console, Google Trends ve benzeri uzantıları kullanarak bu yazıyı sizlere sundum.

Bu eğitim sonrası soru-cevaplarla birlikte öğrendiklerimizi dahada pekiştirip kriterlere uygun ilk 3 yazı için webtures ofisinde kariyer yolu başlayacak.

Web sitesi: https://www.webtures.com.tr/

İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/webtures/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/webtures/

Webtures Staj Kampı ile “Dijitalde” Yükselmeye Hazır Olun!

Bugün sizlerle dahil olduğum Webtures Staj Kampı’ndan bahsetmek istiyorum. Gün içinden deneyimlerim, nasıl katılabileceğiniz ve daha fazlası burada olacak. Öncelikle size Webtures’den bahsetmek isterim.

Webtures nedir?

Webtures, merkezi Türkiye’de bulunan SEO ve dijital pazarlama konularında hizmet veren, Türkiye’nin en büyük SEO ajansıdır. Dijital dünyada marka olmanın yollarını en net şekilde ölçümleyebilen, planlayabilen ve uygulayabilen ekip ruhuyla hareket eden bir ajanstır.

Webtures Staj Kampı Nedir?

Webtures Staj Kampı, Webtures tarafından dönemlik düzenenlenen bir kamptır. Webtures uzmanlarının sunumları ile şirket çalışma sistemi ve hedefleri anlatılıyor, sonrasında ise stajyer adaylar yeteneklerini göstererek alım süreci gerçekleşiyor.

Kampın sonucunda ise 3 kişi Webtures’da staj imkanı kazanıyor! Ayrıca dereceye giren diğer adaylar ise Webtures akademiden ücretsiz eğitim hakkı ve Ceres dükkandan 250 TL değerinde hediye çeki kazanma şansını yakalıyor.

Peki Webtures Staj Kampına Katılmak için Sahip Olmanız Gerekenler Ne Mi?

-Öncelikle üniversite öğrencisi veya mezuniyetinizin üstünden 3 yıl geçmiş olmamalı!

– Temel Web dünyasına dair bilgilere hakim olmalısınız!

-Blog açmış veya yönetmiş olmalısınız.

– İnisiyatif alabilen ve sorumluluk sahibi olmalısınız.

-Kreatif, sonuç ve çözüm odaklı, problem çözme yeteneği olan, kurumsal yapıda düşünebilen birisi olmalısınız.

-Ekip çalışmasına yatkın olmalısınız!

-Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seven ve gelişime açık birisi olmalısınız!

Webtures Staj Kampı’nda Bir Gününüz Nasıl Geçecek?

Öncelikle günümüz Kaan Beyin genel bir sunumuyla başlıyor. Burada Türkiye’de ve globalde SEO ve dijital pazarlamanın yeri hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

Ardından Atakan Bey ise bizlere Teknik SEO sunumuyla devam ediyor ve SEO’ya giriş aşamasında bir bilgi sahibi oluyoruz.

Devamında ise eğlenceli bir test bizi bekliyor. Bu test online olarak Kahoot.com üzerinden yapıyor ve hıza ve dikkate yönelik bir test bolca güldüğümüz bir test oluyor. Bu testin sonuçları genel değerlendirmeyi %5 etkiliyor olacak.

Uygulama kısmı hakkında bilgi alıyoruz.

Öğle arasının ardından gördüğümüz sunumlardaki bilgileri uygulamak için bir içerik yazıyoruz. İçerik ve yaptığımız tekniklerimiz önemli olacak. En son değerleme sonucu ile stajyerler belli olacak.

Daha fazla bilgi almak için ve ayrıcalıklı şirket kültürleri tanımak için sayfalarını buradan ziyaret edebilirsiniz!

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Bildiğiniz gibi son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte üniversitelerden yeni mezun olan adayların dijitalliğe ve elektronik ortama ilgisi artmıştır. Artık bilgiyi ve deneyimi daha az çaba ile en yüksek kalitede aktarmak istenmektedir. Bu bağlamda gençleri yönlendirmek üzere pek çok fırsat ve program bulunmaktadır. Webtures Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı‘ da gençleri bu konuda yönlendirmek üzere eşsiz bir fırsat sunuyor! İşte karşınızda Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer!

Nedir Bu Webtures?

Webtures, 2011 yılında uzman bir SEO kitabı çıkarmasıyla bu yola başladı. Sonrasında küçük bir ofise yerleşerek yavaş yavaş sektöre adım attı. Adım adım, sürekli iyileştirmeler ile büyüyen Webtures, şu anda Dijital Pazarlama ve SEO alanında başı çekiyor. Çalışma stratejisindeki en önemli kriter ise yaratıcı olmak!

Nasıl Bir Kariyer Hayal Edebilirsin?

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer fırsatı ile yeni mezun adaylara çılgın bir fırsat sunuyor. Dijitalde Kariyer yapmak isteyen ve SEO alanına ilgi duyan öğrenciler ve yeni mezun adaylar, Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer ile hayallerine kavuşabilirler! Aralarına katılacak kişilerde hız ve stres kontrolü, zamanı iyi kullanma, arama hacmini etkileyebilme gibi özelliklerin ön planda olmasına dikkat ediyor. Eğer yeni mezun iseniz ve Dijitalde Kariyer, SEO konularıyla ilgiliyseniz Webtures Staj Kampı‘ na kesinlikle katılmalısınız! Unutmayın son başvuru tarihi 22 Haziran 2019! Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Deneyimi

Webtures Staj Kampı Hakkında

Webtures Staj Kampı, Türk Telekom Santral'de gerçekleşti
Webtures Staj Kampı etkinliği, Türk Telekom Santral’de gerçekleşti.

Ülkemizin önemli değerlerinden Webtures firmasının staj kampı, yaklaşık 100 kişilik bir katılım ile dijitalde kariyer deneyimi için Türk Telekom Santral İstanbul’da gerçekleşti. Katılımın ve ilginin yoğun olduğu etkinlik, kariyerini dijitalde staj ile ivmelendirmek isteyen katılımcıları bir araya geldi.

Kaan Gülten'in Sunumu
Kaan Gülten’in Sunumu

Webtures Staj Kampı, Kaan Gülten’in Webtures firmasını tanıtan sunumu ile başladı. Kaan Bey “Paylaşmak kazanmanın en hızlı yoludur” sözüyle, dijitalde kariyer deneyimi hedefleyenlere tavsiyelerde bulundu. Acun Ilıcalı ve Elon Musk modelleri değinilerek başlanan süreç, Kaan Bey girişimcilik ve dijitaldeki deneyimlerini bizlere anlatarak, kariyerindeki bazı önemli noktalara değindi. Webtures firması içerisindeki imkanlardan, stajyerlerin elde edebileceği deneyimler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Atakan Erdoğan Seo Teknik Sunumu

Webtures Staj Kampı, hız kesmeden Atakan Erdoğan’ın gerçekleştirdiği teknik seo sunumu ile devam etti. Kampa katılan katılımcılar, staj sürecine kabul edilmek için sunumdaki mevcut bilgileri kullanabilecekleri bir dijital uygulamaya dahil oldular.

Kahoot Oyunu

Webtures Staj Kampı süresince bence en eğlenceli sürecin geçtiği bölüm, Kahoot etkinliğiydi. 5. olduğum etkinlikte, keyifli vakit geçirdik. Kahoot oyununda önemli olan ardarda doğru cevap verip, en yüksek puanı kazanmak. Etkinlikten görsel paylaşmak istedim size.

Son olarak, Webtures ekibine bu deneyim için teşekkür ediyorum.

Webtures Staj Kampı İle Dijital Kariyer Fırsatı

Sen de Webtures Staj Kampı ile Dijital Kariyerinin ilk adımlarını atmaya hazır mısın?

Webtures Kimdir?

Webtures daha önce seohocasi.com ve Girişimci Kafası CEOsu olan Kaan Gülten tarafından dijital pazarlama alanında hizmet vermek için kurulmuştur. Müşterilerine SEO danışmanlığı hizmeti de sunmakta olan Webtures alanında Türkiye’nin öncü SEO ajanslarındandır.

Webtures Staj Kampı İle Neyi Amaçlıyoruz?

Webtures bu sene ilki düzenlenecek olan Staj Kampı ile Sizlere hem dijital kariyer fırsatı sunuyor hem de takıma katılacak yeni takım arkadaşlarını seçiyor. Seminer, eğitim ve uygulamalı proje bölümlerinden oluşan kampa sınırlı sayıda katılım kabul ediliyor. Siz de Webtures Staj Kampı ile Kariyer fırsatını yakalamak istiyorsanız hemen başvurun.

Webtures Staj Kampı Kariyer Fırsatı 2019.

Webtures Staj Kampı Programı

22 Haziran Cumartesi 10.00 – 16.00 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan staj kampı 3 temel aşamadan oluşuyor.

10.00 – 10.45 Tanışma

İlk olarak Webtures’ın uzman ekibi ve Webtures Staj Kampına katılım sağlayan adaylar ile tanışma. Staj Kampı ve Dijital Pazarlama hakkında genel bilgiler.

11.00 – 13.45 Sunumlar

Webtures’ı daha yakından tanımaya yönelik sunumlar. Şirketin geçmişi, daha önce neler yaptıkları ve geleceğe dair neler planladıklarını anlatacakları ayrıca aklınızdaki sorulara cevap bulabileceğiniz eğlenceli sunumlar. Tanıtım sunumlarının ardından alanında uzman Webtures kadrosu tarafından SEO ve Dijital Kariyer hakkında eğitimler de bulunuyor.

14.00-16.00 Workshop

Webtures Staj Kampının son aşamasında verilmiş olan eğitimler doğrultusunda Dijital Kariyerin ilk adımları sayılabilecek uygulamalı projeler. Katılımcılar gün içerisinde almış oldukları eğitim ile öğrendiklerini hayata geçirme fırsatı yakalıyor. Yapılan projelerinin ardından en başarılı proje sahini Webtures’ın yeni takım arkadaşı oluyor.

Webtures Staj Kampına Kimler Katılabilir?

Üniverstilerin ilgili bölümlerinde 3. veya 4. sınıf öğrencileri arasından dijital pazarlama alanında kariyer hedefleyen herkes bu linkten 17 Haziran 2019 tarihine kadar başvurabilir. Başvurular ön elemeli olarak gerçekleşecektir, adaylar ön elemeyi geçtiği takdirde tekrar iletişime geçilip onaylanma süreci başlatılacaktır. Sen de başvurarak Webtures Staj Kampı ile Kariyer Fırsatını Yakala!

Webtures Staj Kampından Kareler

Sosyal Medyada Webtures

instagram
twitter
linkedin
facebook

Webtures Staj Kampı, Dijitalde Kariyer İmkanı

Webtures Staj Kampi 2018

Neredeyse aldığımız nefesin bile dijitalleştiği günümüz dünyasında, dijital dünyadan uzak olan ya da henüz onun öneminin farkına varamayan bireylerin; ne yazık ki, iş yaşamının o çetrefilli dünyasında tutunabilmesi son derece zor ya da imkansız. Biz Webtures ailesi olarak, yeni nesil iş yaşamının dinamiklerine yön verecek insanlara, yani gençlerimize dijital pazarlamanın önemini, ditital pazarlamanın hayatımızdaki yerini anlatarak onlara farkındalık kazandırmayı amaç edindik ve Webtures Staj kampı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.

SEO, Google Analytics ve bunlar gibi bir çok metrikten söz edeceğimiz küçük bir eğitimle başlayan Webtures Staj Kampı etkinliğimiz, katılımcıların da aktif rol oynayabileceği ve eğitimlerden öğrendiklerini deneyimleme imkanı bulabileceği etkinliklerde devam edecek. Gerçekleştireceğimiz etkinliklerin sonuçlarına göre seçilecek olan katılımcılar Webtures ailesine katılma ve dijital dünyaya bir de bu pencereden bakma imkanı bulabilecek.

Webtures Staj Kampı, dijitalde kariyer yapmayı planlayanlar için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Dijitalde kariyer yapmayı planlayanları 22 haziranda Türk Telekom Santrale bekliyoruz 🙂


Dijital Pazarlama Nedir ve Neden Önemlidir

Son zamanlarda internet dünyasının getirmiş olduğu rekabet düzeyinin ulaşılabilir bir noktaya gelmesi için kullanıcıların ve internet sitelerinin arama sonuçlarında görünür olması önemlidir. Bu yüzden kurulan dijital medya ajansları, şirketleri ve içeriklerini ön plana çıkarmayı amaçlamaktadırlar.

Bu konuda en önemli şirketlerden biri olan Webtures’in düzenlemiş olduğu Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Çalışması etkinliği öğrencilere ve sektöre atılmak isteyenlere büyük imkan sağlamaktadır. Pazarlamanın önümüzdeki yıllarda çok büyük bir öneme sahip olacağı gözle görünen bir gerçektir.

WEBTURES STAJ KAMPI İLE DİJİTALDE KARİYER

Hayalinizde dijital bir kariyer planı varsa bu kamp tam da size göre. Hem Webtures üyeleri ile tanışıp hem de dijital de bir kariyer yolculuğuna çıkmak istiyorsanız bu staj kampı sizin için ideal bir fırsat.

Staj Kampı Nedir?

Webtures, öğrenmeye açık, yenilikçi ve limitleri zorlayan yapısına en uygun şekilde ekibi büyütmek için oluşturduğu kampla SEO alanında kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor.

Bir SEO uzmanının sahip olması gereken, hız, analitik düşünme, sorun çözme ve strateji geliştirme özelliklerine ne kadar uygun olabileceğini gösterme fırsatına sahip olabilirsiniz.

WEBTURES STAJ PROGRAMI

 • 10:00 TANIŞMA
 • 11:00-13:45 SUNUMLAR
 • 14:00-16:00 WORKSHOP

Bu fırsattan yararlanmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklamak Webturs ile yükselmeye hazır olun.

https://www.webturesstajkampi.com/

22 Haziran 10:00-16:00

Türk Telekom Santral

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer programı Haziran 2019 tarihinde Türkiye’nin dijital pazarlama alanında önde gelen firmalarından biri olan Webtures tarafından yayınlanan staj kampı ilanına başvuru sürecinde başımdan geçenleri anlattığım bir blog yazısı.

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Programı Hakkında?

Webtures Staj Kampı ile dijitalde kariyer yapma imkanı sunan bir kamptır. Bu staj kampında ilk olarak www.youthall.com üzerinden başvurular alınmış olup ardından ön değerlendirme süreci gerçekleştirilmiştir. Ön değerlendirme neticesinde ilk aşamayı geçen kişilere mail yolu ile geri dönüş yapan Webtures, tam olarak bu yazıyı yazdığım gün olan 22 Haziran 2019 tarihinde Türk Telekom Santral‘de gerçekleşecek bir staj kampı ile dijitalde kariyere adım atacak stajyerleri belirleyeceğini duyurdu. Peki gelen mailde bu sürece dahil olmuş muydum işte heyecanla beklenen mail nihayetinde gelmişti.

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Başvuru Sonucu?

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Başvuru sonucumu içeren maili aldığımda kariyerimde büyük bir vizyon katacak olan bir kampa olan başvurumun olumlu olduğu sonucunu öğrenmiş oldum. Gelen mailin ekran görüntüsünü de aşağıya ekledim.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer programı başvuru sonucu
Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer programı başvuru sonucu

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Nasıl Geçti?

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer programı, 22 Haziran 2019 saat 10:00’da başladı. Programı, bugüne kadar SEO’ya dair pek çok bilgiyi edindiğim “Kaan Gülten“, açtı. Kendisinin Webtures kurumsal yapısını ve faaliyetleri ile başlayan sunumu temel SEO eğitimi ile devam etti. Kaan Bey’in sunumunun ardından “Teknik SEO” eğitimi başlıklı sunumu ile Atakan Bey’i dinledik. Anlattıkları ile Webtures ve dijitalde kariyer konusunda pek çok teknik bilgi edindik. Öğle arasına girmeden önce ise eğlenceli bir Kahoot yarışması gerçekleştirdik, detaylar aşağıda.

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Çekişmeli Online Yarışma?

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer programı içerisinde belki de en çok keyif aldığım anlardan biri de Kaan Bey’in moderatörlüğünde gerçekleşen Kahoot üzerinden yapılan dijitalde kariyer, SEO, hız ve dikkatin bir arada olduğu yarışma idi. Yirmi sorunun yer aldığı yarışmada herkes aynı soruya cevaplıyor ve toplamda en hızlı ve en çok doğru puan verenler daha yukarıda olacak şekilde sıralama yapılıyor. Bu sıralamadaki yerim yaşadığım internet problemi ve birkaç soruya yanlış cevap vermem nedeniyle pek başarılı geçmesi de oldukça keyifliydi. Ayrıca burada hakkını ödemem gereken birisi de Atakan Bey, kısa sürede bize yüklediği temel teknik SEO bilgisi ile yarışma boyunca neredeyse tüm SEO soruları çoğunluk tarafından doğru cevaplandı ya da? Acaba herkes zaten biliyor muydu 🙂 ?

WebTures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer SEO Yarışması

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer programının öğle arasının ardından 12:35’de yeniden Kaan Bey’i dinleme imkanı bulduk. Bu konuşmasında bize şu an bu yazıyı yazarken içerisinde bulunduğum Dijitalde Kariyer SEO yarışması ile ilgili detayları aktardı. Herkesin aynı anahtar kelimede öne çıkmasının hedeflendiği bu yarışmada WordPress alt yapısı ile oluşturulmuş bir blog üzerinden her birimize tanımlanan kullanıcı adları üzerinden hazırlayacağımız bir blog yazısı neticesinde ilgili anahtar kelimede en üst sırada olanın en başarılı sayılacağı dijitalde kariyer yarışma konseptinden bahsedildi.

Türkiye’nin En Büyük Dijital Ajansı’na Teşekkür ve Kapanış

Program sona doğru yaklaşırken yaklaşık 6 saatlik süren bu programda pek çok açıdan kendimizi değerlendirmemiz ve geliştirmemiz yönünde öğrendiğim pek çok şeyden ötürü başta Kaan Gülten olmak üzere tüm Webtures ailesine teşekkür ediyorum.

Webtures Staj Kampı boyunca tanıştığım birbirinden değerli ve başarılı katılımcılarında her birine teşekkürü ayrı ayrı borç bilirim.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

22 Haziran Webtures Staj Kampı

Kariyerine güçlü bir başlangıç yapmak isteyen öğrenciler Webtures uzmanlarının düzenlediği tam günlük bir kampla seçiliyor. Webtures uzmanları dijital kariyer planlaması eğitiminin ardından stajyer adaylara testler uygulayarak adayların dijital kariyerine başlangıcını sağlıyor.

Webtures Staj Kampı Süreci

Başvuruların alınması – 27 Mayıs – 17 Haziran 2019
Yayımlanan siteden sürece dahil olma isteğinizi bildirirsiniz.

Ön Eleme — 19 Haziran 2019
Kabul edilen öğrencilerle iletişime geçilerek süreç bilgilendirmesi yapılır.

Staj Kampı — 22 Haziran 2019
Tüm adımları tamamlayan öğrenciler staj kampı sürecinde yarışacaklar.

Webtures Staj Kampı
Webtures Staj Kampı İçeriği

Staj Kampı Sonunda Kazanılacak Ödüller

 • Dijital kariyerine Webtures’ta başlama imkanı
 • Webtures Akademi ücretsiz eğitim hakkı
 • Ceres Dükkan’dan 250 TL’lik hediye çeki
Webtures Dijital Bilişim A.Ş
Webtures

Webtures Nedir

Webtures dijitalde bulunmak veya dijitaldeki konumunu yükseltmek için çabalayan şirketlerin ilk durağıdır. İlgili şirketlerin dijitaldeki varlıklarını inceler, kullanıcıların geri dönüş oranlarına göre ui/ux iyileştirmelerini yapar ve raporlar, dijitaldeki varlığın eksikliklerini tespit eder ve bunları giderir.

Webtures’te Dijital Kariyer Avantajları

Türkiye’nin en büyük dijital ajansın’da bulunmanızın cvnizde yaratacağı etkiyi anlatmamıza gerek bile yok sanırım 🙂 Webtures ile dijital kariyerini en kaliteli şekilde başlatabilirsin.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Arama motoru optimizasyonları ( SEO) ve internet reklamcılığı hizmeti sağlayan, sektöründe öncü internet ajanslarından olan Webtures; 22 Haziran’da gerçekleştirdiği Staj Kampı Eğitimi’nde dijital dünyayı tanımaya hevesli gençler ile Türk Telekom Santral’de buluştu.

Staj kampı eğitimi, online reklamcılıkta bilinmesi gereken temel konular olan; bir web sitesinin içeriğine yönelik olarak anahtar kelime hedefleme, doğru hedef kitleye doğru içeriği çıkabilme, çıkılan içerik ile elde edilen trafiklerin izlenmesi ve dönüşümlerin değerlendirilmesi gibi başlıklara değinen Kaan Gülten’in anlatımıyla başladı. Online reklamcılıkta ihtiyaç duyulan Google ara yüzlerine ve kullanımlarına değinilmesinin ardından arama motoru sonuç sayfalarında görünebilirliğini arttırmaya yönelik nasıl tanıtım yapılacağından bahsedildi. İnternet pazarlamasını temel seviyede öğretmeyi amaçlayan eğitimde web sitelerinin optimize edilmesini sağlayacak şekilde anahtar kelime üretilmesi ve bu anahtar kelimelerin taşımaları gereken kriterlere yer verildi. Eğitimin devamında SEO’nun teknik detaylarına inilerek bir web sitesinin Google tarafından tanınması ve başarılı trafikler elde edebilmesi için gerçekeleştirilen süreç katılımcılara tüm incelikleri ile aktarıldı.
İnternet reklamcılığın kapılarını katılımcılarına açan Webtures boyunca yer verilen uygulamalı testler ve içerik üretme bölüü ile süreç sonunda 3 kişiye staj fırsatı sundu.

Webtures Ailesiyle Dijitalde Kariyer Fırsatı!

SEO dünyasının lider firması, Webtures ailesinde staj yapmak ister misiniz?

Seo denilince akla ilk gelen Webtures ailesi stajyerlerini arıyor! Belki de aranan kişi sensin!

seo staj stajyer dijital

SEO Nedir?

SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Sizde SEO konusunda, sektörünün öncüsü Webtures ailesinde staj yapma imkanına kavuşabilirsiniz! Haydi durma başvur! www.webturesstajkampi.com

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyere Başlangıç

Neden Dijital Kariyer ve Webtures Staj Kampı ?

Günümüzde birçok firma ve marka, dijital alanda varolma/geçme savaşı veriyor. Bu bağlamda her geçen gün dijital pazar daha çok büyüyor ve dijital alana yönelip kendisini geliştirmek isteyen insanların sayısı artıyor. Tam bu noktada çoğu ajansın veya şirketin önemsediği “tecrübe” konusu devreye giriyor. Tecrübeyi kazanmanın en iyi yollarından birisi de “staj yapmak”. Bu yüzden Webtures Staj Kampı, kendini dijital alanda geliştirmek ve ilerletmek isteyen kişilerin başvurması gereken bir yer. Çünkü bu kamp sonucunda Webtures gibi bir şirket içerisinde staj hakkına sahip olma şansına sahipsiniz. Bu şansın dışında dijital pazarlama hakkında özellikle seo hakkında kampın ilk oturumunda verilen eğitimler oldukça faydalı. Verilen eğitimlerden edindiğiniz bilgileri kendi girişimlerinizde, markalarınızda kullanabilirsiniz. Bu eğitimler sonucunda seo konusunda başlangıç seviyesinde bilgiye sahip olabilirsiniz ki, bu bilgi seviyesi markanızı, girişiminizi veya seo bilginizi geliştirmek adına bir basamak olacaktır.

Webtures Staj Kampı Deneyimi

Benim Webtures Staj Kampına başvuru sürecime gelicek olursak; finallerimin ardından sektör hakkında tecrübelerimi ve bilgi seviyemi arttırmak adına staj veya çalışabilecek ajans bakıyordum. Bu süreçte İnstagram üzerinden Kaan Gülten ve Webtures hesaplarının staj kampı gönderilerini görüp başvurma kararı aldım. Başvurduktan kısa süre sonra geri dönüş oldu ve cumartesi gerçekleşicek olan kamp için katılım teyidi istendi. Teyit etmemden hemen sonra adres vs. bilgileri gönderildi. Etkinlik Türk Telekom Santral’de gerçekleşti. Kampın başlangıcında katılımcılara seo ve dijital ile alakalı eğitim niteliğinde bir sunum yapıldı. Bu sunumda anlatılanları kendi çalışmalarımda kesinlikle kullanacağımı düşünüyorum. İlk oturumun son kısmına doğru Kaan Gülten’in hazırladığı 20 soruluk eğlenceli Kahoot oynadık. Bu test sonucunda Webtures, katılımcıların stres anında ne kadar sakin kalıp, ne kadar hızlı olabildiklerini öğrenmek istiyormuş. Bence gayet güzel ve eğlenceli bir testti. Arka tarafta oturanlar için şıklar biraz sorun oldu sanırım. Ardından 45 dk’lık bir ara verdik. Bu ara sırasında katılımcılarla ve bazı Webtures çalışanlarıyla tanışma fırsatımız oldu. 12:35’de diğer oturum başladı. Oturum başlamadan Kaan Gülten katılımcılara bu oturumda neler yapılacağından bahsetti. Bu oturumda katılımcılar tek başlarına seo’ya uygun bir şekilde içerikler hazırlayacaklardı. Bence etkinliğin en eğitici yeri burasıydı çünkü ilk oturumda öğrendiklerimizi hemen deneyimleme şansımız oldu. Üstelik takıldığımız yerlerde çalışan arkadaşlara sorabilecektik. Haksız rekabet yaratmadıkça tabii 🙂 Genel anlamda bakıldığında sonuç ne olursa olsun, dijitalde kariyer yapmak isteyen herkes için son derece yararlı bir kamp olduğunu söyleyebilirim. Şimdiden bir sonra ki Webtures Staj Kampı katılımcılarına başarılar dilerim…

Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer: hemen şimdi!

Dijital pazarlama alanında çalışan Webtures Dijital Bilişim, 27 Mayıs itibariyle Staj Kampı başvurularını açtı. Dijitalde kariyer yapmak isteyenlerin uzun süredir beklediği staj kampı nihayet 22 Haziran’da Türk Telekom Santral’de gerçekleşecek. Webtures CEO’su Kaan Gülten bizi Webtures ve staj kampı hakkında bilgilendirdi.

Webtures'ın dijitalde kariyer yapmak isteyenler için düzenlediği staj kampı.
Webtures’ın staj kampı

Kaan Gülten kimdir?

Kaan Gülten, kendini dijitalde kariyer yapmış bir SEO uzmanı olarak tanımlıyor. Anlattığına göre zamanında AutoCAD Hocası adındaki sitesini Google’da üst sıralara çıkarmak isterken, SEO kavramıyla tanışmış. Önce AutoCAD Hocası’nı Google’da birinci sıraya taşıyıp, daha sonrasında SEO alanında öğrendiklerini paylaşmak adına 2007 yılında SEO Hocası sitesini açmış. Dijital pazarlama alanında o dönemde Türkçe kaynak bulunmadığı için SEO Hocası sektörde çok büyük bir boşluğu doldurarak yükselişe geçmiş. Ücretsiz SEO analiz aracı gibi birçok ilke imza atması sebebiyle SEO Hocası hala “SEO” kelimesinde ilk sırayı kuruyor. 2014’te ise Webtures’ı kurmuş.

Webtures Staj Kampı’na nasıl başvurulur?

Webtures Staj Kampı’na başvurular Youthall üzerinden gerçekleşiyor. Başvuru için iki önemli soruyu cevaplamak şart:

 • Dijital pazarlama alanında kariyer yapmak istiyor musunuz?
 • Bu yaz, tam veya yarı zamanlı bir işte çalışıyor musunuz?

Webtures CEO’su Kaan Gülten, özellikle şu noktayı vurgulamak istedi: “Webtures Staj Kampı ile dijitalde kariyer yapmak isteyen adaylarımız bu iki soruyu cevapladıktan sonra Youthall profillerini doldurmalı. Aksi takdirde elimizde değerlendirmek için yeterli veri olmayacak.”

Webtures Staj Kampı ile Dijital Kariyer Mümkün mü?

Merhabalar bu yazımda Webtures staj kampı deneyimlerimi anlatacağım.

Webtures Staj Kampı Nedir?

Dijital Pazarlama – SEO alanında sektöründe lider bir firma olarak bu yıl başlattıkları Staj Kampı deneyimi ile sizlere dijital hayatın kapılarını aralıyor. Webtures başvuru topluyor ve elemeleri yaptıktan sonra kampa katılma hakkı kazananlara mail adresi atıyor. Kazanan gençler burada çeşitli simülasyonlarla kendini geliştiriyor hem de firma çalışanları ile direkt irtibata geçip pazar hakkında bilgi sahibi oluyor.

Webtures Kampı Ne Vaad Ediyor?

Webtures burada dijital pazarlama konularını çok yerinde bir örnekle biz katılımcılara verimli site kullanımı, wordpress eklenti yönetimi, basit seviye WordPress kullanımı, doğru anahtar kelime kullanımı gibi konularda yazılar sektöründeki öncü firmadır.

Şimdi Ne Olacak?

Bu kamptan çıktıktan sonra;

Dijital pazarlama alanında büyük bir iş gücü olduğunu ve gerçekten çaba, gayret ve azimle SEO(Arama Motor Optimizasyonu) alanında uzman olarak sektördeki açıkları kapatabilecek potansiyeli keşfetme şansını elde etmiş olacaksın. Belki de bir blog sitesi açıp siteyi profesyonelce yönetebilecek ve ” Ailenin değişik iş yapan ama bir o kadar da iyi kazananı” olacaksın. Kampta edindiğin bilgiler ışığında yeni gelişmelere daha inovatif ve farklı bakmayı öğreneceksin.

Gelin hocamızı dinleyin ve kazanalım

“Bir blog yazarı yok ki çevremde uuuuf” diyorsan endişelenme sana çok güzel bir blog sitesi önereceğim.

https://ogrencibloglari.net/. Bu blog da istediğin konu hakkında yazılar yazabilir ya da yazılmış içerikleri inceleyebilir, analiz edebilir ve kampta öğrendiğin belli başlı terimleri daha anlamlandırarak değer katabilir, sitede yazar olarak herkese faydan dokunabilir. Unutma burada öğrendiklerini sadece sen ve 99 kişi sahip. Eğer bir adım önde olmak istiyorsan daima çalışmalısın ve gündemi takip etmelisiniz..

Aşağıda bir yazı nasıl yazılmalı nelere dikkat etmeli hepsi var.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalda Kariyerinizi Seçin!

career road ile ilgili görsel sonucu
Hangi yolu seçeceğinizi bulun!

İlk olarak SEO konusunda hiç bir şey bilmeyen bir kişinin bile belli bir seviyeye geleceği şekilde hazırlanmış eğitim. Amaç sadece eğitimi teoride verip, gidelim olmamış. Aynı zamanda teoride verdikleri bilgiler üzerinden, eğitimde uygulama da yapmışlar. Şu anda bu yazıyı yazmamdaki sebepte bu uygulamayı yapıyor olmam. Staj Kampından ne öğrendin? noktasına gelince. Benim gibi SEO’nun ne olduğuna ilgi duyan ve kariyerini dijitalde başlayıp, sürdürmek isteyen biri, en başta işin aslında gözüktüğü kadar kolay olmadığı, arka planda bir çok unsura önem verildiğini ve gündelik hayatımızda arama yaparken önümüze gelen sonuçların tahmin ettiğimiz gibi basit bir şekilde bulunmadığını gördüm. Aynı zamanda rekabet ortamını da gördüm. İnsanların sizi sitesine çekmek için ne kadar uğraştığını. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili biraz teknik bilgi de öğrendim. Tabii ki bir gün içerisinde sadece başlangıç seviyesinde. Ama en önemlisi dijitalde SEO alanına yönelmek istediğimi farkettim, bence benim için en önemlisi buydu. Yapmak isteyeceğiniz mesleği bulmak. Hangi mesleği yapacağınıza karar vermemişseniz böyle bir Staj Kampıyla bir gün içerisinde, aslında bir mesleği az da olsa deneyimleyebiliyorsunuz, ve o meslekle ilgili teknik sunumlar yapılırken sıkılmıyorsanız ve teknik sunumların uzun süre devam etmesini istiyorsanız. Yeni mesleğinize hoş geldiniz. Sizde geleceğinizle ilgili kararlar almanızı sağlayan anlarınız varsa aşağıda paylaşın, diğer kişilere de ilham olsun?

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Merhabalar, sizlere bugün katılmış olduğum Webtures Staj Kampından, Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer başlığından bahsedeceğim. Kaan GÜLTEN başta olmak üzere bir çok Webtures ekip çalışanlarının yer aldığı bu etkinlik, Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer başlığını doldurmaya hedefli hem ufak eğitimlerle hem de ufak sınavlarla donatılmıştı. Katılımcı kişiler bilgilerini ölçmenin yanında bildiklerini tazeleme ve yeni şeyler öğrenme fırsatı yakaladılar.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Eğitimi İçeriği

Webtures Dijital Pazarlama Ajansı’ nın oluşturmuş olduğu Staj Kampı etkinliği SEO’ nun püf noktalarını öğrenmek açıcından iyi bir eğitim oldu. Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer başlığına katacağımız çok fazla bilgi oldu. Atakan ile genel SEO kurallaarını öğrenirken, Kaan GÜLTEN ile Webtures kültürünü öğrenmiş olduk.

Webtures Staj Kampı Konuşmacıları

Webtures Staj Kampı Dijitalde Kariyer için Kaan GÜLTEN ve Webtures ekibinden Atakan konuşmacı olarak yer aldı. Ve bizlere bu yönde katkı sağladılar.

Webtures Staj Kampı Sizleri Bekliyor

Adaylar yeteneklerini göstererek alım süreci gerçekleşiyor.

Staj Kampı Nedir?

Webtures, öğrenmeye açık, yenilikçi ve limitleri zorlayan yapısına en uygun şekilde ekibi büyütmek için oluşturduğu kampla SEO alanında kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor.

Staj Kampı Staj Mıdır?

Staj kampı 18 yıldan beri tüm üniversiteler tanımaktadır ve staj olarak kabul etmektedir. Birçok üniversite tüm öğrencilerini StajOkulu’na göndermek istediği için her üniversite için belirli stajyer limitlerimiz mevcut. Bu hizmetimizden farklı üniversitelerden birçok öğrencinin faydalanmasını hedeflemekteyiz.

Staj Kampı Ödülleri

 • Webtures’ta kariyer imkanı
 • Sınırsız maaş imkanı

Dijital Dönüşüm

Dijitalde dönüşüm yakın zamanın en kıymetli yatırımlarından birisi olacağı aşikar.Bu konuda en büyük örnekleri dijital ile yola çıkıp milyonlarca dolar bütçeleri olmadan milyarlarca dolar kar edebilen şirketleri inceleyerek dijital dönüşümün önemini görebiliriz. Amazon , Aliexpress , Ebay , Uber ve UPS gibi aslında geleneksel mecralarda faaliyet yürütmeden alanındaki bir çok rakibinden daha global ve daha iyi hizmet sunabilmesiyle birlikte çok daha fazla kar edebildiğini ve büyüme hızının artmasının daha olağan olduğu bir durumla karşı karşıyayız. Dijital çağa adapte olması gereken büyük bir alanı kontrol etmesi gereken yeni yüzlere ihtiyaç var iken Webtures’in sağladığı imkanlar somut düzeyde katkılar sağlayacak. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öncülüğünde diğer iletişim fakülteleri ile birlikte dijitalde büyük dönüşüm adlı toplantılar düzenleyen üniversite öğrencileri bu konu hakkında daha çok bilgi edinme ve piyasadaki değerinin farkına varıp daha büyük yatırımlara öncülük edebilme adına paneller düzenlemektedir.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

KARİYERİNE BAŞLA

Webtures staj kampı ile kariyerine hemen başlangıç yap!

Webtures staj kampı ile kariyerine başlamak çok kolay

Staj Kampı Nedir?

Webtures, öğrenmeye açık, yenilikçi ve limitleri zorlayan yapısına en uygun şekilde ekibi büyütmek için oluşturduğu kampla SEO alanında kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor.

Bir SEO uzmanının sahip olması gereken, hız, analitik düşünme, sorun çözme ve strateji geliştirme özelliklerine ne kadar uygun olabileceğini gösterme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Neler Kazanacaksın?

 • Webtures’ta kariyer imkanı
 • Webtures Akademi ücretsiz eğitim hakkı
 • Ceres Dükkan’dan 250 TL’lik hediye çeki

Hepsi bu kadar! Hemen başvurunu yap

Webtures Dijital Kamp İle Dijitalde Kariyeri Yakala

Dijital teknoloji, dijital toplum

Teknolojinin evrildiği, alt yapısının daha dijital bir hal aldığı günümüzde, artık kişilerde kendi alışkanlıklarını ve davranışlarını bu dijital dünyaya göre şekillendirmeye başladı. Endüstri 5.0’ın konuşulduğu günümüzde artık insanlık yapay zeka, dijital zeka ve teknolojileri üretip kullanmaya başladı. Dijitale olan hızlı entegremiz, iş hayatında dijital, sosyal hayatta dijital gibi birçok yeni olgular ile bizleri tanıştırdı. Dijital teknolojileri kullanarak istediğimize daha hızlı ulaşmamız aynı zamanda tüketici davranışlarında da değişikliğe gitmeye başladı. Dijitalleşen tüketici profili eskiyi bir kenara koyup, daha yeniyi en dijitali kullanmaya ve keşfetmeye başladı.

İnternet dünyasında her geçen gün yapılan buluşlar ve dijital yenilikler pazar profilindeki değişen dijital dönüşüme kullanıcıların ve tüketicilerinde adapta olmasını sağladı.

Dijitalleşen alt yapılar ile birlikte, bu alt yapıları en iyi şekilde yönetebilecek, strateji ile dijitali harmanlayabilecek donanımlı kişilerin ihtiyacını doğurdu. Dijitalleşen ihtiyaçlar ile birlikte dijitali kullanabilen ve bu ihtiyaçlara karşılık verebilen kişiler ”Dijitalin Kahramanları”dır.

Tüm bu dijital dünya içerisinde, kariyerini dijital marketing alanında şekillendirmek isteyen, stratejik düşünen, hedef odaklı olan ve hedeflerine giden yolda çözümlerini dijital dünyada arayan kişilerin olmak istedikleri yer olacaktır.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Dijital çağda bulunmamız ve büyük şirketlerin de içerisine dahil olmasıyla büyük bir dijital dönüşüm yaşadığımız bir dönemdeyiz. Dijitale geçebilmek için doğru yatırımlar peşinde olan şirketler ise bu yönde istihdam alanına katkı sağlamaktadır. Webtures bu gerçeği gören ve dijital çağda pazarlama ve markalama alanında dijitalin katkılarını ön görerek yaptığı girişimler doğrultusunda tecrübelerini gençler ile paylaşmak, staj kampı eğitimi ile birlikte dijitalde kariyer sahibi olmalarını sağlamak için düzenledikleri eğitimden başarı elde eden öğrencilere staj fırsatı tanımaktadır.

Webtures , staj kampı kapsamında düzenlediği eğitim aşamasında Seo ve Google’ın nasıl işlediği ile ilgili bilgiler aktarıp katılımcılara hem keyifli zaman hem de keyifli zamanın ardından dijitalle birlikte gelen yeni bir iş kültürünü aktardı, mola bölümünde ise sorulara bolca cevap verildi böylece katılımcılar şirket çalışanlarıyla daha yakın düzeyde bilgi alışverişinde bulunabilir düzeye geldi.

Webtures’ın başlattığı Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer projesinin ardından katılımcılara staj sağlaması ile birlikte dijital çağda dönüşüme katkı sağlayacak yeni yüzlere destek ve tecrübe paylaşımının etkisini yakın zamanda göreceğiz.

Burada iletişim çağında olduğumuz ve iletişimin etkileşime evrilmesi ile başlayan dijitalin öneminin artışı ve hatta geleneksel mecralardan çoğu zaman büyük öneme sahip olmasının önemini dijital dönüşüm adlı yazı ile özetlemek gerekir.Yazıya ulaşabilmek için: https://www.webturesstajkampi.com/blog/dijital-donusum/

Bu bağlamda dijital mecrada satmaya çalıştığımız ya da kullanıcının beğenisine sunduğumuz herhangi bir ürün ya da hizmetin ya da o ürün ve hizmetin içeriğinin yanı sıra eklendiği yerde en iyi derecede ve doğru hamlelerle en ulaşılabilir hale gelmesi de önemli. Postmodern zamanlarda en iyi değil en popüler tercih meselesi haline gelmiştir.İnsanlar için cezbedici olan en yukarıdaki en çok tıklanan olurken bunu belirleyen de seo hizmetlerinin kendisidir. Bu yöntem artık pazarlama ve markalama süreçlerini dijitalde değiştirmiştir. Ürünün nitelikleri kadar ürünün bulunduğu sitenin nicelikleri de önem arz etmektedir, böylece hedef kitleye iyi bir konumlandırma çalışmasından sonra varılabilir. Dijitalden alınan verim elbet geleneksel mecralara da katkı sağlamakta, görünürlüğü dijitalde artan bir şirket aslında bir caddenin en işlek olmayan yerinde ismi bilinir hale geldiği için bilinir duruma gelmektedir.

Özetlemek gerekirse dijital çağın gereksinimlerini, bu mecraya ilgi duyan kişilere tecrübe aktarımı yapması ve staj fırsatı sağlaması bakımından Webtures hem kendi şirketi için kişi kaynağı yaratabilmekte , hem de o kişilere verdiği eğitim sayesinde kaliteli bir ekip yetişmesini sağlayabilmektedir.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Fırsatı

Üniversitelerde seneler ve dönemler geçtikçe öğrencilerin kariyer ilgilerini ve hayatını geçindireceği mesleklerini belirleyebilme adına tercihlerini bir süzgeçten geçirerek doğru staj fırstını belirleyebilme kaygıları artıyor.

Online pazarlama ve digital marketing alanlarında kariyer yapmak isteyen öğrenciler de bu sektörde doğru adım atabilme adına çabalayanlardan.

Webtures sunduğu 2019 Staj Kampı sektöre giriş yapmak isteyen stajyer adaylarının ilgi odaklarından biri olmuş vaziyette. Ben de kendilerinin de uzamn olduğu SEO çalışmlarının bir ürünü olarak -internet üzerinden staj ararken beni içine alan- bu arama motoru optşmizasyonu sürecini daha iyi içselleştirebilme ve umuyorum ki kamp sonucu staj şansımı yakalayabilme adına bu Staj Kampına katıldım.

SEO ve Kamp Süreci

Saatin 10.00 olması ile Şirket sahibi Kaan Bey’in sunumu start verdi. Brief olarak biz stajyer adaylarına öncelikle şirketin vizyonu ve misyonu, mentalitesi ve modelleri anlatıldı. Daha sonra Dijitalde Kariyer ve sektörde Search Engine Optimization (SEO) ‘nun önemi ve yerinden bahsedildi.

Acun ve Elon

Şirket kültürü ve modellerini açıklarken Kaan bey iki modelden bahsetti. Acun ve Elon…

Aile olabilme, çalışanla doğru iletişimi kurabilme ve tanıma adına Acun’u.

Öğrene ve öğretebilme sirkülasyonu adına Elon’ı örneklerdi.

Teknik SEO

Kaan Beyin Staj Kampı ve Dijitalde Kariyer adına yaptığı sunumdan sonra Atakan Bey ile SEO’nun teknik detaylarına geçildi.

Search Consolt, Google Analytics, Robots, Headings,301-301… İçeriği oluşturmadan hatrı sayılır bir konuma getirilene kadarki süreç bir hikaye olarak anlatıldı. Anlatı akıcı ve netti. Güzel bir tecrübeydi. Burdan aklımda kalanlar dahi kısa günün karı nezlinde oldu.

Hız, Karar Verme, ve Sorular

Teknik SEO ile Atakan Beyin sunumu bitince Kaan Bey tekrar sahneye gelerek kafa dağıtma adına bir etkinlik yapılacağını belirtti. Daha sonra quiz başladı.

Kriz yönetimi, refleks ve karar mekanizmasını test edebilme adına sağlıklı olmasa da kafa dağıtma adına az da olsa yardımcı oldu.

Quiz esnasında yapılan quizinde toplam değerlendirilmeye dahil edileceği belirtildi.

Workshop ve Değerlendirme

Wokshop Detayları

Gördüğümüz Teknik SEO sunumundan online bir Quize tabii tutulacağımız söylendi. Ardınan bir makale yayınlamamızı ve bu makaleyi google’a sürmemizi, daha sonra da birbirimizle yarışcağımızı söylediler.

Değerlendirme

Dijilde Karşyer ve Staj şansı adına düznlenen Staj Kampı’nın değerlendirilmesi 3 aşamalı.

1.si belirttiğim üzüere sonradan belirtilen Kriz tönetimi ve Hız Quizi

2.si Atakan Beyin Verdiği Teknik SEO sunumunun ölçüldüğü Online Quiz

3.sü ise şuan bu yazmış olduğum Worldpress makalesinin googleda tıklanma okunma süresi ve revaşta olma durumu.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Çalışması

Başta arama motoru optimizasyonu olmak üzere pek çok dijital pazarlama alanıyla ilgilenen medya ajansı Webtures‘in üniversite öğrencilerine yönelik Staj Kampı etkinliğine katıldık. Yapılan bu etkinlik gün boyu sürdü ve bizlere pek çok şey kattı.

webtures ile dijital kariyer günümüz nasıl geçti

Webtures İle Dijitalde Kariyer Etkinliğimiz Nasıl Geçti?

Dijital medyanın günümüzde ne kadar önemli olduğunun farkında olan Webtures bu etkinlikte bizlere pek çok alanda farkındalık yaratmayı amaçlayan çalışmalar yaptı. Öncelikli olarak Kaan Bey yaptığı sunumda şirketin çalışma ortamından ve temel seo bilgilerinden bahsetti.

temel seo bilgileri ve staj kampının hazırlanması
Staj kampında çalışma yapılan alan

İş hayatında en önemli konu olan deneyimin öğrencilik hayatında kazanılması gerektiğini belirten Kaan Gülten staj kampının bu yüzden hazırlandığını ve edindikleri tecrübeleri yeni nesillere aktarmak istediğinden bahsetti.

Staj Kampı Bize Ne Kattı

webtures çalışma ortamı

Arama motoru tekniklerinin yanı sıra internet üzerinde yapılan çalışmaların ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren bu etkinlikte en işlek caddede bir mağazaya sahip olmaktansa çok gelişmiş bir e-ticaret sitesine sahip olmanın daha işe yarar olduğu vurgulandı.

Bu bilgi bizlerin hayatındaki algıların değişmesini sağladı çünkü en basit ticari olayların bile internetten daha büyük kitlelere ulaşabildiğini görmüş olduk.

Dijtal Kariyer İçin Stajın Önemi

Her ne kadar internet üzerinden yapılan bir medya çalışması olsa da bu konuda deneyim kazanmak için stajın önemli olduğu bir kez daha görünmüş oldu. Dijital kariyerin en üst noktasında olan Webtures bu konuyla ilgili katılımcılara pek yararlı bilgiler sağladı.

Staj Kampında Stajer Seçimi Neye Göre Yapıldı

Staj kampında dijital pazarlama üzerine çalışan öğrenciler

Webtures yapmış olduğu sunumun ardından adayları birkaç sınava tabii tuttu. Bu sınavın içerisinde sosyal medya pazarlaması ve içerik hazırlama başta olmak üzere genel bir dijital pazarlama çalışması yapılması istendi. Bu etkinliğe katılan öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar staj kampı boyunca sürdü ve etkinlikten sonra değerlendirilmek üzere kaydedildi.

Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre etkinlik bitiminden iki ya da üç gün sonra değerlendirmeler tamamlanmış olup adaylarla iletişime geçilecekti.

Dijital Medya Ajansı Webtures’in İlgilendiği Alanlar

Dijital Medya Ajansı Webtures'in İlgilendiği Alanlar

Webtures öncelikle Google arama motoru başta olmak üzere seo çalışmalarına ağırlık verir. Bunun yanı sıra sitenin sosyal medya pazarlaması, içerik kontrolü gibi alanlara da el atar. Pek rahat bir çalışma ortamına sahip olan Webtures‘in çalışanlarına sağladığı olanaklar da epey güzeldir.

Hazırlamış oldukları staj kampı sayfasından öğrencilere ne kadar değer verdiklerini gösteren Webtures kariyer portalı konusunda gelişime katkı sağlamayı amaçladı. Youthall üzerinden başvurup Webtures’i yakından tanımak isteyen öğrenciler Türk Telekom Santral binasında yapılan etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

Webtures Staj Kampı ile Dijital Kariyer

Webtures, kariyer hedefleriniz de planlamanız da yön verecektir.Gelecekte yeteneklerinizi hangi yolda ilerlemelisiniz bunların cevabını siz ararken webtures sizin için bu yazımız da açıklık getirecektir.

Günümüzün lider şirketleri, ürettikleri ürünleri dijital alan da satış yapılması iyice yaygınlaşmıştır.Bu alan satış uzmanları yerine artık web siteleri veya dijital platformlar almaktadır.İnsanların ihtiyaçları olan eşyaları vb. ürünleri oturdukları yerden seçmeleri ve satın almaları kolaylaşmış dijital ağın hızla yaygınlaşmasıyla sağlanmıştır.Bu alanda kariyer hedefleyen bireylerin kariyerlerinin başlangıç noktasında doğru adımlar atmalıdır.

Dijital Pazarlama

Peki nelere dikkat etmeliyiz :

-Hedef kitlenin doğru belirlenmesi
-Kullanılacak Kanalların Doğru Seçilmesi
-Yaratılıcılık
-Analiz Etmenin Önemi
-Hızlı Çözüm Üretme
-Sürekliliğin

gibi maddelerle kendinizi daha iyi geliştirecek ve kariyer hedeflerinize doğru adımlarla ilerleyeceksiniz.

Webtures Bu Alanda Size Ne Kazandıracak?

Dijital platformunuz tanınmasını sağlayacak ve hedef kitleye ulaşımını artıracaktır.Bu süreçte ne gibi çalışmalar yapılacak:

-SEO Optimizasyonu
-Website trafiğinin azaltılması
-Google Trend takibi
-Performan artışı

uygularımız ile hedeflerinizi daha da ileriye taşıya bilirsiniz.

Dijital alanda kariyerimi ilerletmek istiyorum dersen sende

Webtures’a Başvur…

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Fırsatı

Webtures Staj Kampı Nedir?

Webtures, ekibi büyütmek için oluşturduğu staj kampıyla dijitalde kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor. Teknik SEO hakkında bilgi edinebileceğiniz, kariyer fırsatı yakalayabileceğiniz ve network kazanabileceğiniz çok güzel bir ortam sizi bekliyor.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer İmkanı

Webtures ekibini büyütmek için attığı bu adımda dijital yetenekleri keşfediyor. Webtures staj kampı ile toplamda 3 kişi webtures bünyesinde dijitalde kariyer imkanı bulucak. Sizde bu staj kampına katılarak bir SEO uzmanının sahip olması gereken, hız, analitik düşünme, sorun çözme ve strateji geliştirme özelliklerine ne kadar uygun olabileceğini gösterme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Staj Kampını Hazır Mısınız?

Ön eleme için neden webtures’da olmak istediğini yazarsan çok mutlu oluruz. Bol şans…

22 Haziran Cumartesi Saat 10:00 Turk Telekom Santral

Hemen başvur!

WEBTURES STAJ KAMPI/ KARİYERİNİZE DİJİTALDE DEVAM EDİN!

İçinde bulunduğumuz Haziran ayında tüm üniversiteler her yıl olduğu gibi öğrenimini tamamlayan öğrencileri mezun etti. Üniversiteli gençler daha mezun olmadan iş arayışlarına başlamıştı, okudukları bölüm hangi bölüm olursa olsun artık teknolojinin farkının ve mesleki getirisinin farkına vardılar bu yüzden en çok arzulanan mesleklerin dijital dönüşümle ilintili meslekler olduğu dikkatleri çekiyor. Bu yoğun talep kişilerin rekabetini arttırdı. Webtures Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı gençlere staj imkanı sunuyor, 22 Haziran’da 100 kişilik katılımla sınırlandırılmış bir temel SEO eğitimi planlanmıştı. Başvurular Linkedln aracılığıyla yapıldı. 100 katılımcıdan seçilen sadece üç kişi staja hak kazanacak olsa bile her bir katılımcı için oldukça faydalı ve kişisel gelişim odaklı bir eğitim gerçekleştirildi. Eğer sizler de teknolojiyle iç içe bir meslek edinmek istiyorsanız hiçbir koşula ihtiyaç duymadan tek ihtiyacınız olan motivasyon ve bir adet bilgisayarla Webtures isimli Youtube kanalının Webtures Akademi isimli oynatma listesi aracılığıyla sıfırdan başlayabilir yeni dijital dünyada kendi fırsatlarınızı yaratabilirsiniz!

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Sen de dijital dünyada kariyer fırsatı için Webtures Staj Kampı’na katıl, hem eğlenerek öğren hem de günün sonunda kariyer fırsatı yakala. Katılacağın bir günlük eğitim kampı ile dijital dünyada Seo ve Dijital Pazarlamanın önemini gör, onları öğren ve kariyer hayatında kullan.

Webtures ile Dijitalde Seo ve Pazarlama

Webtures’in çalışma kültürü hakkında bilgi aldıktan sonra başlangıç seviyesindeki teknik Seo eğitimi ile Seo araçlarını öğrenebilir, Seo ile sitelere nasıl trafik çekildiğini ve Dijital Pazarlama ile trafiğin nasıl satışa dönüştürüldüğünü anlayabilirsin.

Webtures’de Staj!

Staj Kampında öğrendiklerinle senin için hazırladığımız testlerde ve uygulamada kendini kanıtlayarak Webtures Staj Kampı ile Dijitalde kariyerine ilk adımı atabilirsin.

Başvuru için webtures.com

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Fırsatı

Webtures her yıl düzenlediği günü birlik bir kamp ile stajyerlerini belirlerken, aynı zamanda bünyesinde stajyer olmak için bu kampa katılan üniversite öğrencisi ya da mezun arkadaşları “SEO” hakkında bilinçlendirip bu sektöre temel atmalarını sağlıyor. Peki bu günü birlik kampın içeriği ne?

Bu yıl katılmaya fırsat bulduğum katılımcı kontenjanı 100 kişi ile sınırlı olan ‘Webtures Staj Kampı 2019’ içeriği hakkında deneyimlerimi paylaşmak ve içeriği hakkında ufak bilgiler vermek istiyorum. Bu yıl Türk Telekom Santral’de düzenlenen bu kamp 10:00-16:00 arasında gerçekleşiyor. İlk oturumda şirket amaçları, değerleri ve SEO hakkında teknik bilgileri içeren bir seminer gerçekleşiyor.Katılımcıları bulundukları ortam hakkında bilinçlendirmek amaçlanıyor. Daha sonra katılımcıları biraz eğlendirmek, aynı zamanda stres anında soğukkanlılık becerisi ve hız kabiliyetlerini değerlendirmek adına eğlenceli ve sıcak sohbet havasında online bir test yapılıyor. İkinci oturumda ise verilen seminerdeki konuları içeren bir bilgi testi yapılıyor. Katılımcılar öğrendiklerini pekiştirirken şirket de katılımcıların öğrenebilme becerisini, bulunduğu ortamı ciddiye alma dikkat kabiliyetini ölçmüş oluyor.Bu kısa sınav sonrasında katılımcılardan kamp sırasında öğrendiklerini uygulayabileceği ve becerilerini kanıtlayabileceği bir uygulama fırsatı sunuyor. Bu uygulama gün içerisinde öğrendikleri SEO hizmetlerini kapsıyor. Katılımcılara bir anahtar kelime dizisi veriliyor ve bunun altında bir içerik üretip Google’da en iyi SEO hizmeti vermeleri amaçlanıyor.Kamp sonrası şirket gün boyunca yapılan kısa testler ve uygulamayı baz alarak bünyesine en uygun stajyerleri alıyor.

Bu kamp ile bitlikte 100 kişi arasından seçilen stajyerler kariyerlerinde bir adım atmış, Webtures şirketi ise bünyesine aldığı stajyerleri kriterlerine uygun bir şekilde seçmiş oluyor. Stajyer olarak seçilmeyen adaylar da çok güzel bir deneyim yaşamış oluyor. Bu faydalı projeden Webtures’i yakından tanımış, ileride kariyerine burada devam edebilme fikri kazanmış ,SEO hakkında bilinçlenmiş ve belki de ilk SEO uygulamasını burada geliştirmiş oluyor. 🙂

Webtures Staj Kampı Dijitalde Kariyer

Geleneksel iletişim araçları giderek önemini yitirmektedir.Bu mecralardan olan tv,radyo vb gibi eski kitle iletişim araçları yerlerini web dünyasına bırakarak emeklilik günlerini geçirmeye hazırlanmaktadır.

Web araçlarının kullanıcı sayısı 4.38 milyar olmakla beraber ,bu rakam dünya nüfusunun %56’sına hitap etmektedir.Bu büyük evren de bir çok yeni meslek grubuna kapısını açmış,bazılarını dijitalleştirerek evirmiş bazılarını ise tarih mezarlığına gömmüştür.Milenyum kuşağının gençleri ve ruhu genç öğrenmeye aç insanları ise bu dünya da kendine yer bulmak istemektedir.Eğer siz de bu insanlardan iseniz, Steve Jobs gibi ”Aç ve Budala Kalmak” ilkesini benimsediyseniz , sizi staj kampımıza davet ediyoruz.

Staj Kampı Nedir?

Kısaca anlatırsak gelecek hedefleri arasında dijtalde kariyer yapmak olan kişilerin dijital en hızlı büyüyen firmasında staj yapmasına olanak sağlayan bir programdır.

Kimler Katılabilir?

SEO ve dijital pazarlama alanında kariyer yapmak isteyen herkes katılabilir.

Makine Mühendisiyim Bende Katılabilir Miyim?

Elbette , hangi bölümün öğrencisi veya hangi bölümün mezunu olduğunuzun hiçbir önemi yok herkes başvurabilir ve uygun görülürse seçilebilir.

Nasıl Katılabilirim?

En altta ki linki kullanarak başvuru yapabilirsin.Size dönüş yapacağız olumlu veya olumsuz 🙂

Nerede Yapılacak ?

Türk Telekom’un girişimciler için hibe ettiği Telekom Santral.Telekom Santral Fatih semtinde 51 numara da bulunmaktadır.Metro ile Haliç durağında inerek 15 dakika yürüme mesafesinin ardından ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı webtures-staj-kampi-dijtalde-kariyer-1024x582.png

Ayrıntılar için : hello@webtures.com

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Karıyer

Bugün günlerden cumartesi webtures ekibi tarafından oluşturulan staj kampı etkinliğinde çok güzel ve zevkli bir etkinlik yapıldı.
webtures ekibindeki çalışanların yapmış oldukları bir birinden güzel sunumlarla birlikte dijital alana yeni başlayanlar ve bu alanda kendi karıyerni çizmek isteyenler için çok kıymetli ve değerli bilgiler paylaşıldı ve bu paylaşılan bilgilerin sadece teoride kalmamasi için etkinliğie katılan misafir arkadaşlar ile beraber uygulamalı çalışmalar yapıldı. böylelikler bu bir günlük eğitim kampasamında bu dijital alanada kendi karıyerlerini çizmek isteyen gençler ve bireylere uzmanlar tarafından tecrübe ve deneyimler palaşıldı. webtures

Etkinlikte Neler Öğrendik
SEO nıın önemi ve işleyiş biçiminden bahsetti webtures deki değerli hocalarımı.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Dijital kariyer ve girişimciliğe ilgili üniversite öğrencilerinin bir süredir merakla beklediği Webtures Staj Kampı geçtiğimiz cumartesi genç girişimcilerin uğrak noktası olan Türk Telekom Santral’de gerçekleşti.

Webtures CEOsu Kaan Gülten, SEO (Search Engine Optimization) sektörünün önemini vurguladığı açılış sunumunda son yıllarda internet üzerinden yapılan tüketimin artmasıyla SEOnun oldukça stratejik bir konuma geldiğini ve ortalama sektör ücretlerinin ABD’de zirve noktasına ulaşması ile dijital kariyer düşünenler için önemli bir seçenek olmasından bahsetti.

Ardından gerçekleştirilen Teknik SEO sunumuyla Webtures Staj Kampı katılımcılarına dijital alanda kendi markalarını nasıl ön plana çıkarabilecekleri ile bu alanda hangi araçların kullanılacağı aktarıldı. Google Search Engine, Trends, Analytics uygulamaları kısaca tanıtılırken diğer alternatiflere de değinildi.

Sunumların ardından Staj Kampı katılımcıları bekleyen 20 soruluk zaman karşı yarışılan bir test bekliyordu. Özellikle baskı altında hızlı karar verebilme yetilerinin ölçüldüğü intereaktif test eğlenceleri anlara sahne oldu.

Etkinliğe verilen arada dijital kariyer hedefleyen stajer adayları CEO Kaan Gülten ile Webtures, staj kampı etkinliği ve dijital kariyerin geleceği hakkında sohbet etme fırsatı yakaladılar.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Merhabalar, bugün henüz 1.sınıf bir endüstri mühendisi öğrencisi olarak daha önce sadece tanım olarak bildiğim bir alanda/konuda çokça aydınlandım ve bu alanı canlı deneyimleme fırsatı buldum.Öncelike Webtures’dan bahsetmem gerekirse gerçekten sunumda söyledikleri gibi çalışanların mutluluğuna ne kadar önem verdikleri yüzlerdeki gülücüklerden ve pozitifliklerinden belliydi.Ben bugün  buradan sadece teknik bilgiyle değil farkındalıklarla ayrılıyorum.SEO konusuna değinmem gerekirse ben bugün SEO hakkında çok şey bilmediğimi ve internette yazan tanımdan çok farklı olduğunun farkına vardım.Ve kolayca anlaşılacak şekilde öğrendiklerimi açıklamak isterim.Aslında SEO ismindeki optimizasyondan ziyade bir pazarlama stratejisidir.Web siteniz eğer araştırılan bir kelime hakkında bir data içeriyorsa bunun kullanıcıya olabildiğince üst sıralarda çıkmasını amaçlar.Bunun özellikle E-ticaret için çok önemli bir pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum.Çünkü aslında aynı datayı içeren iki e-ticaret sitesinin hangisinin daha önde olduğunu kanıtlar nitelikte. Örnek vermek gerekirse siz bir kıyafet arıyorsunuz ve bunu arama motorunuzda aratıyorsunuz.Aynı ürün birden fazla sitede mevcuttur.Ancak siz üstteki sitelere güvenir tıklarsınız.Bu da o sitelerin daha güvenilir ve tercih edilir olmasını sağlar.İşte o web sitenin sizin karşınıza en başta çıkmasını sağlayan şey SEO’dur.SEO’nun teknik olarak da birçok aşaması bulunmaktadır.Tekrar Webtures’a dönüp SEO konusuyla birleştirmemiz gerekirse buranın bu alanda gerçekten çok iyi çalışmaları olduğunu düşünüyorum.Örnek vermek gerekirse Kiğılı gibi tekstilde öncü bir firmaya bu hizmeti sunmuşlar.Gençlere bakış açılarına gelirsek fikirlere çok saygılıve hoşgorülü olduklarını hissettiler.Sanki daha önce tanışıyormuşcasına samimilerdi ve çok rahat hissettim bu ortamda.Herkesin de aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.Kariyer konusuna da değinmek isterim.Bence gayet öğreticiler ve stajyerlerden bir şeyler almak kadar onlara bir şeyler katma konusunda da eminler ve çok pozitifler.Bence burası bir öğrencinin kariyerine başlamadan gerçekten deneyimlemesi gereken ve bir çok şey öğrenebileceği bir yer.

WEBTURES STAJ KAMPI İLE DİJİTALDE KARİYER ADIMLARI

Webtures Kariyer

Siz de gelişen dünyanın yeni trendi dijitalde bir kariyer mi hedefliyorsunuz? Ama nereden başlayacağınızı ve ne yapıcağınızı bilmiyor musunuz? Webtures olarak bu konular üzerine beraber eğleneceğimiz ve aynı zamanda öğreneceğimiz staj kampında tam size göre.

SEO NEDİR?

Sizlerden gelen soruları duyar gibiyim. Nedir bu ‘SEO ? ‘SEO’ ne kadar önemlidir ? …

Gelin öncelikle akıllardaki bu soruya cevap verelim

SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’NUN ÖNEMİ

Seo’nun önemi bu denli bir rekabet ortamında oldukça artmaktadır. Adwords, Facebook gibi maliyetli reklam modellerine alternatif olarak daha az maliyete daha fazla verim elde etmek için Seo çalışmalarına önem vermelisiniz. Organik sıralamalarda yer alarak diğer reklam modellerinden elde ettiğiniz trafiğin ve verimin çok daha fazlasını Seo çalışmaları ile elde edebilirsiniz.

STAJ KAMPINDA NELER YAPIYORUZ?

Webtures, öğrenmeye açık, yenilikçi ve limitleri zorlayan yapısına en uygun şekilde ekibi büyütmek için oluşturduğu kampla SEO alanında kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor. Sende bir SEO uzmanın sahip olması gereken analitik düşünme , çözüm odaklı olmak ve strateji geliştirme yeteneklerine sahip olduğunu gösterme fırsatını yakalayabilirsin.

Bir SEO uzmanının sahip olması gereken, hız, analitik düşünme, sorun çözme ve strateji geliştirme özelliklerine ne kadar uygun olabileceğini gösterme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Webtures Staj Kamp Süreci

Başvuru süreci — 27 Mayıs – 17 Haziran 2019
‘Başvur’ butonundan yönlendirilen ilan ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ön Eleme — 19 Haziran 2019
Kamp eğitimi için kabul edilen tüm öğrencilere dönüş sağlanacaktır.

Staj Kamp Eğitimi — 22 Haziran 2019 Saat: 10.00 – 16.00
Ön elemeden geçen kişilerin eğitime katılma süreci gerçekleşecektir.

Kamp Sonunda Kazanılan Ödüller

 • Webtures’ta kariyer imkanı
 • Webtures Akademi ücretsiz eğitim hakkı
 • Ceres Dükkan’dan 250 TL’lik hediye çeki

Webtures staj kampı ile dijital kariyer fırsatı

webtures staj kampı ile dijital kariyer

Bu yıl ilk defa düzenlenen webtures staj kampı ile dijital kariyer fırsatı tüm öğrencilere staj olanağı sunmaya adım atmıştır.

Bizi neler bekliyor ?

22 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek olan dijital kariyer fırsatında gün boyu eğitim ve bilgilendirme yapılacaktır.Toplamda 3 kısımdan oluşan webtures staj kampı ile dijital kariyer içeriğinde kısa testler,uygulama ve soru cevaplardan oluşmaktadır.

Kısa testler

Webtures staj kampı ile dijital kariyer de sunumlar olmuştur.Sunumlarda gerek teknik gerekse genel kültür bilgilerinden oluşan 20 soruluk bir test aşaması vardır.

webtures staj kampi ile test süreci
Webtures staj kampı ile kariyer fırsatı

Uygulama aşaması

Staj fırsatını yakalayabilmek adına öğrencilerin sahadaki becerilerini görmek üzere temel düzeyde seo çalışması uygulaması gerçekleştirmedir.Wordpress üzerinden öğrencilere verilen giriş bilgileri ile webtures staj kampı ile dijital kariyer adlı başlık ile yazı yazmaları istenmektedir.

webtures staj kampı ile dijitalde kariyer başlıklı makale öneminde google botları önemi
Google botların sayfayı gezmesi

Peki bizden istenen nedir ?

Yazacağımız makalenin önemine vurgulama yapmak için google botların sitemizi incelemesini yapmamız gerekmektedir.Bu yüzden sitemizde alt etiketlerini ve title gibi etiketleri olabildiğince etkin kullanmaya özen göstermeliyiz.

Soru ve cevaplar

webtures staj kampı soru cevap kısmı

Bu aşamada tüm işler bitmiştir ve öğrencilerin aklında kalan tüm sorular cevaplanmak üzere organize eden kişiye yönetilmiştir.

Staj Kampı Sayesinde Kariyer İmkanı! Webtures

Türkiye’de SEO alanında çeşitli çalışmalar yürüten Webtures çeşitli etkinlikler düzenleyerek sektördeki son gelişmeleri takipçilerine aktarıyor. Son düzenlediği Staj Kampı ile dijitalde kariyer yapmak isteyen öğrencileri bir araya buluşturup Webtures’da staj imkanı sunuyor.

Webtures Staj Kampı Nedir?

Webtures’ın düzenlemiş olduğu Staj Kampı üç aşamadan oluşuyor. Bu üç aşamada yarışmacılara çeşitli puanlar veriliyor ve gün sonunda alınan puanlar değerlendirilerek çeşitli kriterlere göre analiz ediliyor. Bu analizler sonucunda üç kişi staj kampı ile dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalıyor.

Staj Kampı Kariyer
Staj Kampı Kariyer

Staj Kampı’nda ilk olarak Webutes’ın CEO’su Kaan Gülten SEO konusunda başlangıç seviyesinde bir konuşma yaparak ufak detayları öğrencilere anlattı. Konuşmasının bitmesinin ardından öğrenciler arasında düzenlenen ufak bir oyun ile değerlendirmenin ilk aşaması tamamlandı. Oyunun ardından yaklaşık bir saatlik ara verildi. Daha sonra Google Formlar yardımı ile katılımcıları bir teste tabi tuttu. Daha sonra staj kampı ile dijitalde kariyer kelime grubu için bir yarışma düzenlendi ve katılımcıların bir blog yazması istendi. Gün sonunda kazanılan bütün puanlar hesaplanacak. İlk üçe kalan kişiler dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalayacak.

Webtures Staj Kampı’na Nasıl Başvurulur?

Webtures staj kampına Webtures şirketi belirli dönemlerde başvuru kabul ediyor ve bu etkinliği gerçekleştiriyor. Eğer üniversitede okuyosanız ve staj döneminiz yaklaştıysa Webtures üzerinden duyurulduğunda Staj Kapmı’na Google Formlar aracılığı ile başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Belili araştırmalar sonucunda olumlu veya olumsuz geri dönüş alacaksınız. Eğer olumlu geri dönüş alırsanız Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Staj Kampı Dijital Kariyer
Staj Kampı Dijital Kariyer

Dijitalde Kariyer Nasıl Yapılır?

Arama motoru, SEO, Optimizasyon ve pazarlama konularında yetkin bir duruma geldiğinizde kendi çapınızın dışına çıkarak dijitalde kariyer yapmayı planlayabilirsiniz. Bu sayede sahip olduğunuz yetekenleri arayan şirketlere başvuru yaparak dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalamış olursunuz. Bu konuda Webtures öğrencilere yardım ediyor. Staj Kampı sayesinde bünyesine yetkin stajyer alımı gerçekleştiriyor. Webtures Staj Kampı’na katılarak siz de dijitalde kariyer yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Staj Kampı
Staj Kampı

Webtures Staj Kampı ile dijitalde kariyer

Türkiyenin en iyi Dijital pazarlama ajansında staj yapmak istermisin ?

Türkiyenin önde gelen dijital pazarlama ajansı Webtures 2019 yaz dönemi için düzenlediği staj kampı ile dijitalde kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencilerini keşfediyor.

Nedir bu staj kampı ?

Webtures dijital pazarlama alanında staj yapmak isteyen gençleri, dönemlik olarak düzenlediği tam bir gün sürecek eğitim ile dijital pazarlama alanında kariyer yapmak isteyen gençleri uzmanlar ile buluşturuyor ve workshoplar ile en iyi proje sahibine dijital pazarlama alanında staj yapma fırsatı sunulacak

Kampa kimler başvurmalı ?

 • Dijitalde kariyer yapmak isteyenler
 • Dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyenler
 • Seo alanında kariyer yapmak isteyenler
 • Yaz dönemi için dijital pazarlama sektöründe deneyim kazanmak isteyenler

Bu kamp bana ne katıcak ?

 • Dijitalde kariyer yapan uzmanlarla network imkanı
 • Seo alanında uzman kişiker ile workshoplar
 • Sizin gibi dijital pazarlama kariyer hedefi olanlar ile tanışma
dijital pazarlama alanında kariyer fırsatı

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Fırsatı!

Teknolojinin günlük hayatımıza entegre olmasıyla beraber, yeni meslek dalları oluştu ve gün geçtikçe popülerliğini arttırdı. Daha önce hayatımızda var olmayan SEO, dijital pazarlama, PPC, Google Analytics gibi kavramları sık sık duymaya başladık. Google’da ilk sayfada çıkmak, Osmanbey’de bir mağazaya sahip olmaktan daha cazip ve daha çok kar getiren bir yatırım olmaya başladı. Bu sebeple çeşitli staj programları hem gelecek vadeden elemanları seçmek ve bu amaçta yetiştirmek üzere yapılmaya başlandı. Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer de bu düzenlenen programlardan biri.

Webtures Nedir?

Webtures, SEO temel olmak üzere dijital pazarlamanın tüm aşamalarında partnerlerine hizmetler sunan bir dijital pazarlama ajansıdır. Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer fırsatlarını öğrencilere sunmak için yaptıkları staj kampında ücretsiz temel eğitimler verir. Tüm bunların yanında çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle de karşımıza çıkar.

Dijitalde Kariyer Fırsatları Nelerdir?

Gün geçtikçe varolan bilgi birikiminin üzerine koyarak gelişen teknolojinin getirdiklerinden biri de yeni kariyer alanları bunlara örnek olarak Sosyal Medya Uzmanı, SEO Uzmanı, Growth-Hacker, Google Adwords Uzmanı verilebilir. Yıllık 100.000$ seviyelerinde maaşları bulunan bu uzmanların eksikliği piyasada hissedilmekte. Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer fırsatlarını da öğrencilere sunmak onlara dijitak dünyanın kapılarını açmak için çalışmalar yapıyor.

Webtures Staj Kampı

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer fırsatlarını sunuyor. Webtures, öğrenmeye açık, yenilikçi ve limitleri zorlayan yapısına en uygun şekilde ekibi büyütmek için oluşturduğu kampla SEO alanında kariyer yapmak isteyen yetenekleri keşfediyor.

Bir SEO uzmanının sahip olması gereken, hız, analitik düşünme, sorun çözme ve strateji geliştirme özelliklerine ne kadar uygun olabileceğini gösterme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer Geliştirme

İnternet üzerinde gezinirken bir reklam ya da girilen bir içerik ile bu etkinliğin haberdarı oldum. Ve daha önceden kitaplarını okuduğum biri olan Kaan Gülten, kendi şirketi olan Webtures’da bir staj kampı başlattığını okudum. Kendim daha önceki projelerde ufaktan da olsa bir ön bilgim olan seo konusunu işin ehlinden dinleme ve deneyimleme imkanı için çok heyecanlandım.

Staj Kampı Nedir ?

Bu staj kampı Türkiye’de gelişmeye başlayan seo ve dijital pazarlama farklılığı ile insanları bilgilendiren bir eğitim olup, geçirilen keyifli zamanın sonunda ise kariyer imkanlarının sunulduğu bir yeni nesil etkinlik. Bu eğitim süreci dahil yapılan bu etkinlik bir staj başvurusu dışında sanki bir konferans ve meetup havasında gelişti. Bu kamp başvurusu için sadece seo ile ilgilenenler değil, genel olarak bu konu ile ilgilenen veya yazılıma start up’a merak salan herkes kendi çapında ilgilenenler dahil herkesi kendine bağlayacak havada gelişti

Kaan Gülten'in Sunumu
Kaan Gülten’in Sunumu

Staj Kampının İlerleyişi Nasıl Oldu ?

İlk olarak kamp sabah 10’da başladı ve genel bir sohbet havasında bir tanışma oldu ve içeride işlerinin nasıl ilerlediği ve nasıl bu günlere gelindiği konuşuldu. Daha sonra ise ön bilgi oluşturucak olan ortalama 45 dakikalık bir sunum oldu. Bunlar yaşanırken Kaan Beyin samimi davranışları ile daha sunumların başında dikkatleri toplayabildi. Bu egitici sunumun sonunda ise kısa bir oyun ile stres atıldı ve mola verildi. Bundan sonraki durumda ise işin ciddi kısmı başlıyordu. Moladan sonra önce 15 dakika süren bir test olduk. Bunun ardından ise şu an size yazdığım makaleyi yazarak bu makale üzerine seo çalışması yaptık ve bu bize aktif öğrenmeye olanak sağladı.

Günün Sonunda Durumlar Nasıl ?

Hem yeni insanlarla tanışıp, hem profesyonel insanlara sorular sorarak ve üstüne bir seo çalışması yaparak bir gün nasıl dolu geçer sorusuna cevap verir biçimde bir etkinlik oldu. Bir dahaki senelere tekrar etmesi gereken ve seo ile ilgilenen herkesin bir defa bile olsa gelmesi gereken bir etkinlik. Tüm emeği geçenlere bu dolu gün içi teşekkürler.

Webtures Staj Kampı Seo Çalışması
webtures staj kampi

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer

Dijital Kariyer İmkanı

Üniversite 3. Sınıf veya yeni mezun olmuş öğrenciler için kariyer basamaklarında teknoloji odaklı yükseliş hedefleyenler için Webtures Staj Kampı tam sizlere göre. Yaşayacağınız kamp deneyimi ile kendinizi daha iyi hissedecek, bilgi ve birikimlerinizi arttıracak hatta yeni arkadaşlıklar kazanacaksınız. Webtures ailesinin sunduğu staj imkanı ile dijital dünyaya giriş deneyiminin tadını çıkarın.

Webtures Staj Kamp Deneyimi Nasıldır?

Webtures ailesiyle birlikte keyifli bir kamp süreci yaşarsınız. Kamp süreci sunumlar ile başlıyor, uygulamalı eğitim ile sona ermektedir. İlk olarak Webtures nedir, ne yapar, amaçlarından bahsedilir. İş tanımı, örgüt yapısı ve örgüt kültürü hakkında kısaca bilgiler verilir. Hemen ardından ikinci sunuma geçilir burada sizlere SEO hakkında bilgi verilir, kullanılan SEO araçları nelerdir, SEO için gerekli koşulları nasıl sağlanır gibi kısa temel düzey eğitim verilir. İkinci sunum sonrası SEO bilginiz ve deneyiminiz artacak. Sunumların bitişiyle hem sizleri rahatlatmak için hem de stresle başa çıkma oranınızı ölçmek için 20 soruluk online testte gireceksiniz. Bu test için endişelenmeye gerek yok, burada amaç stres ölçüsünün yanı sıra sizleri biraz rahatlatmak, eğlenceli sorular ile hoş vakit geçirmeniz.

Sunumlar sonrası kısa bir ara ardından uygulamalı eğitim süreci başlar. İlk önce sizlere kullanacağınız materyaller hakkında bilgi verilir, ardından neler yapmanız gerektiği açıklanır. Uygulama eğitiminde ilk olarak, yapılan SEO sunumu hakkında 20 sorudan oluşan sınava gireceksiniz. Burada zaman kıstası önem arz etmiyor, amaç sizlerin bilgi ve birikimlerinizi, sunum sonrası öğrendiğiniz bilgileri test etmek. Daha sonrasında sizlerden bir adet makale istenecektir. Webtures ile harika bir deneyim sizleri bekliyor.

Staj Kampı Size Ne Katacak?

Staj kampı deneyimi ile dijitalde iş dünyasının sıkıcı olmadığını, stres ile başa çıkmanın aslında kolay bir şey olduğunu öğreneceksiniz. Kamp süresince verilen temel eğitim ile SEO hakkında bilgi sahibi olacak, Webtures örgüt kültürünü öğrenecek hem de yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alma imkanı yakalayacaksınız.  Sunum aralarında uzman kişilerden bilgi alabilir, bilgi ve deneyimlerinize ilave destek sağlayabilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yaparım?

Webtures Staj Kampına başvuru internet sayfasında yayınlanan başvuru formları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruların ne zaman başladığını öğrenmek istiyorsanız Webtures ailesini sosyal medya hesaplarından takip edebilir veya sitemizde bulunan Kariyer sayfası üzerinden Açık Pozisyonlar alanında inceleyebilirsiniz.

Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Mümkün Mü?

webtures-staj-kampi-nedir
webtures staj kampı nedir ?

Webtures Staj Kampı Nedir ?

Webtures staj kampı, kendini geliştirmek, kariyer yapmak isteyen veya SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Alanında bilgi sahibi olmak isteyenler için sağlanan bir projedir.

Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabını tam olarak evet demek yanlış olur çünkü staj kampında kendinizi ne kadar gösterirseniz kariyer yapma şansınızı o kadar arttırırsınız. Kendinizi göstermelisiniz çünkü sizin istediğinizi isteyen 100 kişi ile bir nevi yarış içerisindesiniz farklı olmalısınız.

Webtures Staj Kampına Neden Katılmalıyım ?

Bu proje içerisinde kendinize SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda bilgilerinizi tazeleyebilir ve geliştirebilirsiniz . Ayrıca bu konu hakkında bilgi sahibi olan bir çok kişi ile bilgi alış-verişi yapabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı içeriği nedir ?

Giriş Kısmı

Webtures staj kampında ilk olarak Webtures’in kurucusu olan Kaan Gülten‘in açılış konuşması ile başlayan tanışma faslı mevcut. Bu kısımda Kaan Gülten kendisinden ve kurcusu olduğu Webtures firması hakkında bilgi paylaşımı yapmakta.

Teknik Eğitim Kısmı

Bu alanda ise Webtures tarafından yetkilendirilen SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı görevlilerin giriş seviye eğitimi bulunmakta. Size bilgi paylaşımı yaparken ayrıca Sektörde karşılaşabileceğiniz yanlış bilgiler hakkında uyarılar ve öneriler yapmakta.

Mülakat (Uygulama) Kısmı

Bu alanda sizin ile birlikte aynı eğitime katılmış kişiler ile bir mülakata girmektesiniz bu mülakatın içeriği ise şöyle;

Hız Testi

İlk olarak teknik eğitimi aldığınızda bir uygulama yardımı ile telefondan herkes ile birlikte hazırlanmış olan 20 soruluk ısınma diyerek tabir edebileceğimiz bir teste katılıyorsunuz. Testin asıl amacı hızınızı ölçmek tepkilerinizi değerlendirmektir.

Teknik Test

Teknik eğitim kısmında gördüklerimizi detaylı şekilde ve ayrıca sizin önceki bilgilerinizi ölçmek amacı ile tekrardan bir test yapmaktasınız. Testte her soru 5 puan olacak şekilde bir çok soru bulunmakta.

İçerik Yazma

İçerik yazma alanında ise size verecekleri anahtar kelime ile ilgili www.webturesstajkampi.com/blog alanında makale yazacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar ise bir makaledeki anahtar kelime oranı tarzında içerik optimizasyonu yapacaksınız. Daha sonrasında yayınladığınız makaleyi “google search console” içerisinden google tarafından index almasını sağlayacaksınız. Google’da anahtar kelimedeki sıralamasına göre puan kazanacaksınız.

Bitiş Kısmı

Artık Kampın sonuna doğru gelmiş bulunmaktasınız bu alanda etrafınızdaki bu iş için kariyer yapmak isteyen kişiler ile birlikte bilgi alış-verişi yapabilirsiniz veya uzmanlara aklınızda kalan soruları sorabilirsiniz.

Webtures Staj Kampı Bana Ne Kattı ?

Staj kampı bana teknik SEO kısmında bilgilerimi tazeledi ve geliştirdi. Piyasada bulunan yanlış SEO teknikleri hakkında ve benim bildiğim yanlışlar hakkında bilgi sahibi olmamı sağladı. Birçok insan ile kontak kurabilmemi sağladı.

Webtures Staj Kampından Kareler

2019 Webtures Staj Kampı İle Dijitalde Kariyer Yapmak

Türkiyenin en büyük seo şirketlerinden olan webtures üniversiteli gençlere staj imkanı sunuyor.Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer yapmak isteyen öğrenciler saat 10:00 başlayıp 16:00 da biten , Tahtakale’de bulunan Türk Telekom Santrale geldiler.Ve heyecan başlamış oldu 🙂

wetures staj kampı ile dijitalde kariyer
Webtures Staj Kampı ile Dijitalde Kariyer

Webtures staj kampı ile dijitalde kariyer insanın kulağına hoş geliyor Türkiye’nin en büyük seo şirketinde staj imkanı ve stajdan sonra orada kalma fikri insanı cezbediyor gerçekten.

Staj kamplarının asıl amacı , aynı sektörde kariyer yapmak isteyen insanları bir araya getirmek ve güzel bir ortam oluşturmaktır .Elbette bu staj kamplarından sonra herkes webtures bünyesinde staj yapmayacak ama kariyeri için bir adım atmış olacak.

Webtures Ekibi ile tanışmak isterseniz sizin için harika bir video hazırladık .

Detaylı bilgi almak için : https://www.webtures.com.tr/staj-kampi/